Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 8 stycznia
Imieniny: Juliusza, Seweryna
Czytających: 13331
Zalogowanych: 108
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Ruszył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedziela, 9 stycznia 2011, 8:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 7:52
Autor: RED/KMP
JELENIA GÓRA REGION: Ruszył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W harcerskim sztabie WOŚP podczas 17. finału orkiestry. Styczeń 2009.
Fot. TEJO
Dziś po raz XIX gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wolontariusze, jak co roku przystąpią do zbiórki datków. Wzorem lat ubiegłych z WOŚP zagra również jeleniogórska policja.

Póki co - kwesta przebiega spokojnie. W Jeleniej Górze doszło po południu do jednej próby kradzieży puszek z datkami. Sprawcy - dwóch zamaskowanych osobników ubranych na czarno - napadli jednego z nieletnich wolontariuszy. Zostali spłoszeni przez przechodniów. Do incydentu doszło w centrum Jeleniej Góry. Przestępców szuka policja.

Imprezy WOŚP, które zapowiadaliśmy, odbędą się niemal w każdej większej miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Zwieńczeniem będzie koncert na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, gdzie wieczorem zagra „Kobranocka”. Także tam wystrzelą fajerwerki (światełko do nieba). Imprezy i licytacje przy ratuszu zaczynają się już po godz. 16. Pokaz zapowiedziano na godzinę 20. Datki z kwesty będą przeznaczone na pomoc i leczenie dzieci ze schorzeniami nefrologicznymi.

XIX FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Placu Ratuszowym
godz. 16.00 rozpoczęcie imprezy
godz. 16.15 koncert zespołu Łowcy Szmalu
godz. 17.20 aukcje i licytacje przedmiotów
godz. 17.50 koncert zespołu Vena Valley
godz. 19.10 aukcje i licytacje przedmiotów
godz. 20.00 Światełko do Nieba, pokaz sztucznych ogni
godz. 20.15 koncert zespołu KOBRANOCKA, gwiazda imprezy
godz. 22.00 zakończenie imprezy

– Mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących podczas XIX edycji Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, policjanci garnizonu jeleniogórskiego aktywnie włączyli się w jego organizację. Spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami zwracając uwagę, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

W Wydziale Prewencji KMP w Jeleniej Górze przygotowano specjalnie na tę okazję tablicę przedstawiająca obrazowo kompleksowe informacje o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni wolontariusze podczas kwesty oraz sposoby ich unikania. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych.

Jednocześnie jeleniogórscy policjanci aktywnie włączą się w różne akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP, m.in. będą oni także w niedzielę, 9 stycznia br. kwestować. Policja jeleniogórska w tym roku na licytację główną przekażą maskotki komisarza Lwa oraz policyjne kalendarze.

Pamiętać należy, że w każdym społeczeństwie są osoby, które szukają okazji łatwego wzbogacenia się, w sposób sprzeczny z prawem, często na ludzkiej krzywdzie. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka drobnych wskazówek, których przestrzeganie na pewno przyczyni się do bezpieczeństwa wolontariuszy:

• Unikajmy miejsc rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery,
• Nie chodźmy sami, najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów,
• W razie napadu nie starajmy się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze. Zapamiętajmy natomiast jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy,
• Podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajmy pomocy i jak najszybciej przekażmy policji informację o kradzieży,
• Jeżeli podejrzewamy kogoś o złe zamiary, nie obawiajmy się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomić policję,
• Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają,
• Nie zbierajmy pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok. Możemy nawet nie zauważyć zniknięcia puszki.

Zapamiętaj numery telefonów alarmowych: 997 lub 112 (połączenia bezpłatne)

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
402
Powinna obowiązywać
17%
Opłaty powinny wzrosnąć
4%
Powinna zostać zlikwidowana
79%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jedna zmiana, która wystrzeli Twój testosteron
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Planetarium może przyjechać do Was
 
Ciekawe miejsca
Jedli, pili i sądzili – Karczma Sądowa w Bukowcu
 
Kilometry
Na obwodnicę Kaczorowa jeszcze długo poczekamy
 
Aktualności
Wiewiórki nie zamarzną w Parku Norweskim w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group