Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9679
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszy budowa Pasażu Grodzkiego przy Jasnej

Czwartek, 2 lipca 2009, 12:34
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2009, 7:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ruszy budowa Pasażu Grodzkiego przy Jasnej
Fot. TEJO
Wczoraj (1 lipca) oficjalnie przekazano na ręce wykonawcy, firmy Erbu, plac budowy Pasażu Grodzkiego przy ulicach Grodzkiej – Jasnej. W najbliższym tygodniu teren zostanie ogrodzony i oznaczony. Wkrótce zostaną wbite pierwsze szpadle. Na budowę pasażu inwestor wyda około 32 mln zł, a całkowity koszt inwestycji to 45 mln. Pierwsi klienci odwiedzą centrum za półtora roku.

Jak mówi Dariusz Wyborski z firmy Rank Progress S.A. w Legnicy, przedstawiciel inwestora, wczorajsze oficjalne przekazanie placu budowy było czysto formalne. Inwestor na ręce wykonawcy złożył całą dokumentację zabudowy oraz przekazał nadzór i odpowiedzialność za plac. W przyszłym tygodniu natomiast działania rozpoczynające budowę pasażu będą już bardziej widoczne. Erbud oznaczy i ogrodzi teren, po czym przystąpi do rozpoczęcia budowy. W tym roku inwestycja pochłonie 10 mln złotych.

Budynek będzie miał 19 metrów wysokości, trzy kondygnacje, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 10,5 tysiąca metrów kwadratowych. Ulokowane na niej zostaną 32 sklepy i punkty usługowe. W planach jest przeszklony dach, pod którym (na ostatniej kondygnacji) będą się znajdowały restauracje i kawiarnie. Nowoczesne centrum będzie połączone z klimatem jeleniogórskiego starego miasta.

- Budynek zostanie wybudowany na wzór zabytkowych kamieniczek – mówi Dariusz Wyborski. – Do wykończenia elewacji zostaną wykorzystane szlachetne materiały, tj. kamienie, ceramika, tynki szlachetne, szkło w kolorze grafitowym, marmur itp. Wszystko to wpłynie na cały wizerunek budynku.
Dla gości powstanie też 70 miejsc parkingowych. Otwarcie galerii planowane jest na IV kwartał 2010 roku, jeszcze przed świętami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1179
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group