Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Ruszają Łysogórki MTB 2014

Wtorek, 20 maja 2014, 15:30
Aktualizacja: 15:32
Autor: MDvR
Dziwiszów: Ruszają Łysogórki MTB 2014
Fot. organizator
Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap zorganizuje podczas tegorocznego lata cykl zawodów rowerowych w formule otwartej, składający się z pięciu wyścigów MTB. Miejscem zawodów jest stale Mikrostacja Sportów Zimowych "Łysa Góra" w Dziwiszowie.

- Kalendarz imprez cyklu wygląda następująco: 25.05, 29.06, 27.07, 31.08, 28.09 (czyli każda ostatnia niedziela letnich miesięcy). Poszczególne wyścigi cyklu rozpoczynają się zawsze o godz. 11.00 (najpierw startują grupy młodsze). Zapisy odbywają się w dniu zawodów, na Łysej Górze (przy kawiarni na szczycie) od godz. 9.00 do 10.30. Zawody mają bogatą tradycję, odbywają się już od 2002 roku i wypełniły lukę w kalendarzu łysogórskich imprez. Do tej pory rozwijało się tutaj tylko narciarstwo, życie zamierało w mikrostacji po spłynięciu śniegu aż do następnej zimy. Wakacyjna cisza została jednak szczęśliwie przerwana przez górskich rowerzystów, którzy lubią się ścigać i robią to dosłownie wszędzie. Dzisiaj jest niezliczona ilość wyścigów - tak ten sport stał się popularny. Kierownictwo Szkoły Narciarskiej Aesculap postanowiło rozpocząć akcję letnią i na początek zaprosiło w Góry Kaczawskie bikerów. Zawodom nadano nazwę "Łysogórki" (od Łysej Góry; potocznie
nazywamy tak również okoliczne trasy rowerowe). Do prac organizacyjnych włączyli się pracownicy mikrostacji i instruktorzy narciarscy Aesculapa. Na Łysą Górę zaczęli przyjeżdżać zawodnicy niezrzeszeni i z zaprzyjaźnionych klubów - postanowiono przyjąć formułę otwartą zawodów.

Do propagowania imprezy wydatnie przyczynili się przez swoje liczne uczestnictwo, wymianę informacji na polu internetu zawodnicy dolnośląskich klubów, takich jak: Baszta Złotoryja, Zywer Legnica, Cyklosport Bolesławiec, Impel Jelenia Góra, MTB Lubawka i wiele innych. Trasa wyścigu jest urozmaicona (o sporej różnicy wzniesień, dochodzącej do 200 metrów, z ciekawymi, technicznymi zjazdami i dość stromymi podjazdami), wiedzie przez tereny Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich na Łysej Górze, a także pięknymi leśnymi ścieżkami w okolicy. Start i meta zawodów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie schroniska na szczycie góry. Z tarasu kawiarni jest świetny widok i można obserwować zmagania kolarzy na dużej części podjazdu - wyznaje Michał Rażniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group