Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8656
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ruszają do boju

Wtorek, 4 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 kwietnia 2006, 8:08
Autor: Łukasz Stawski
Kotlina Jeleniogórska: Ruszają do boju
Czy KS Karkonosze odegra w wiosennej rundzie jakąś znaczącą rolę?
Fot. goral
Jeleniogórska klasa okręgowa rozpoczyna wreszcie rozgrywki po trzykrotnym przełożeniu terminów spotkań wyznaczonych na rozegranie 16, 17 i 18 kolejki.

Występują w tej klasie rozgrywkowej, zwanej V ligą, cztery drużyny z naszego powiatu: Karkonosze Jelenia Góra, Lotnik Jeżów, Woskar Szklarska Poręba Wojcieszyce i Olimpia Kowary. W najbliższy weekend (8/9 bm.) odbędą się spotkania 19 kolejki, w których walczyć będą ze sobą następujące drużyny:

<b>Lotnik Jeżów - Areca Bazalt Sulików - 8 bm. godz. 17.</b>
W Lotniku niewiele zmian. Odszedł do Orła Mysłakowice Paweł Żegota. Przybyli: Kamil Skolimowski (Czarni Lwówek) i Bartosz Chrząszcz (Karkonosze Jelenia Góra).
Sulikowianie też nie zanotowali wielkich roszad w składzie. Odszedł Mariusz Achciński do Pogoni Markocice, a przybył Piotr Kadzewicz z Granicy Bogatynia. Zawodnicy Areca Bazalt solidnie przygotowali się do wiosennej rundy i będą walczyć o jak najlepszą pozycję w tabeli.
Przewidywany wynik: 3:1.

<b>Granica Bogatynia - Karkonosze Jelenia Góra - 8 bm., godz. 16.</b>
Zespół jeleniogórski to zupełnie odmieniona drużyna. Jest nowy zarząd klubu z grającym prezesem Piotrem Lizakiem na czele i znacznie zmieniony skład z dwoma Nigeryjczykami, o czym wspominaliśmy. Wstrzymamy się z oceną nowych Karkonoszy, choć w ostatnim meczu sparringowym w Lwówku Śl wypadli dobrze, wygrywając z miejscowymi Czarnymi 1:0 (bramka Charles - Nigeria). O wartości drużyny będzie się można przekonać po pierwszym meczu rundy wiosennej, w którym spotka się z Granicą w Bogatyni.
W Granicy bez mian. Drużyna jest dobrze przygotowana do wiosennej rundy i zapowiada marsz w górę tabeli.
Być może będzie: 2:2.

<b>GKS Raciborowice - Woskar Szklarska Poręba - 9 bm., godz. 15.</b>
W Raciborowicach jest nowy trener: Henryk Kusojć, który solidnie przepracował z zawodnikami okres przygotowawczy do wiosennej rundy. W drużynie pojawiło się dwóch nowych futbolistów: Krzysztof Simbida z GKS Iwiny - napastnik i Jarosław Gorwat z Bobrzanie Bolesławiec. Odszedł wypożyczony w BKS Bolesławiec - Piotr Czachara - napastnik.
W Woskarze niewielkie zmiany. Odszedł do Karkonoszy Ceratowski. Klub stara się o pozyskanie kilku zawodników, w tym Tomasza Tarczyńskiego z LZS Stara Kamienica.
Ciężka próba dla Woskaru, który gdy zremisuje: 1:1 zanotuje sukces.

<b>Piast Czerwona Woda - Olimpia Kowary - 9 bm., godz. 15.</b>
Olimpia będzie grała w niezmienionym prawie składzie. Wrócił tylko do drużyny Adam Pichnar (bramkarz).
W Piaście bez zmian, poza tym, że przybyli: Adam Niemczyk z Niemczanki Niemcza (obrońca) oraz pomocnik Tomasz Olejniczak z Wiewierza (Wałbrzyskie).
Przypuszczalny wynik: 1:4.

<b>Pozostałe spotkania:</b>
Gryf Gryfów Śl - Olimpia Kamienna Góra, Sparta Zebrzydowa - Piast Zawidów, Włókniarz Mirsk - Olimpia Jędrzychowice, Orzeł Wojcieszów - Czarni Lwówek.

<b>Terminy przełożonych spotkań:</b>
Przełożone mecze 16, 17 i 18 kolejki odbędą się: 31 maja oraz 15 i 18 czerwca br. to spowoduje, że finisz rozgrywek jeleniogórskiej "okręgówki" będzie wyjątkowo męczący, bowiem od 31 maja do 18 czerwca br. odbędzie się 5 kolejek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
483
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group