Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7205
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rusza Wampiriada. Każdy może oddać krew

Środa, 17 sierpnia 2011, 8:25
Aktualizacja: Środa, 24 sierpnia 2011, 7:47
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Rusza Wampiriada. Każdy może oddać krew
Fot. Archiwum
Dzisiaj, w godzinach między 10.00 a 14.00 osoby chcące przyczynić się do ratowania życia innym poprzez oddanie krwi, będą miały okazję to uczynić w ambulansie Fundacji Rolanda McDonalda, który będzie stał na parkingu pod sklepem meblowym MERCUS przy ulicy Mostowej 2. Przewidziano ciekawe upominki.

Akcja ta ma niezwykłą oprawę w związku z pojawieniem się na niej specjalnego ambulansu Fundacji Rolanda McDonalda. To niepowtarzalna okazja, aby nie tylko pomóc oczekującym na krew w okresie wakacji, gdy zapotrzebowanie na ten życiodajny płyn jest zwiększone, lecz przede wszystkim, by wzbudzić w sobie "zwyczajnego-niezwyczajnego" człowieka. Zebrana krew zasili Bank Krwi, z którego korzysta m.in. jeleniogórski szpital.

Na wszystkich dawców oczekują upominki od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, bon do restauracji McDonalds oraz prezenty od firmy Mercus obchodzącej w tym roku 20-lecie istnienia na rynku.

Aby oddać krew wystarczy mieć ukończone 18 lat i nie więcej niż 65 lat, być zdrowym (krew może oddać człowiek, który nie jest nosicielem wirusa HIV i nie chorował na żółtaczkę), zjeść porządne śniadanie, oraz przynieść ze sobą dowód osobisty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group