• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 9:54
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 5247
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rusza w Karpaczu szkoła mountainboardu. W sobotę otwarcie

Wiadomości: Region
Wtorek, 19 czerwca 2012, 11:38
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2012, 8:08
Autor: red
W sobotę (23 czerwca) w światowy Dzień Mountainboardu, zostanie otwarta w Karpaczu pierwsza na Dolnym Śląsku szkoła mountainboardowa. Będą ją prowadzić prekursorzy tego sportu w Polsce, doświadczeni zawodnicy, instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Mountainboardowego, jednocześnie instruktorzy narciarstwa i snowboardu. Podczas otwarcia na uczestników czeka wiele atrakcji od godz. 10.00 do wieczora.

Stok o długości 300 metrów, o bardzo dobrym nachyleniu i ze świeżo skoszoną trawą na Karpatce przy ul. Myśliwskiej. Wypożyczalnia z deskami do nauki dla dzieci i dorosłych. Poducha do bezpiecznego trenowania skoków, przeszkody z drewna. To jedne z licznych atrakcji, jakie zorganizowane będą w tym dniu i jakie z czasem pojawią się na stoku. Szkoła będzie dostępna przez cały sezon letni. Z reguły, pół godziny nauki na stoku, wystarcza, aby móc samodzielnie pokonać trasę i korzystać z wyciągu!

Podczas otwarcia będzie możliwość: darmowego szkolenia mountainboardowego z instruktorem, darmowe wypożyczenie sprzętu mountainboardowego wraz z ochraniaczami, skoki na poduchę do treningu ewolucji FlyBag dla mountainboardzistów oraz rowerzystów, freestylowe pokazy najlepszych Polskich mountainboardzistów na poduchę, pokazowe zawody w Dual slalomie mountainboardowym, możliwość testowania desek marki MBS oraz Trampa a także Nosno, korzystanie ze stoku wraz z przeszkodami, wykłady na temat mountainboardingu.

- Osoby, chcące wziąć udział w szkoleniu, muszą posiadać sportowe obuwie, typu "adidas" lub buty za kostkę, a także sportowe ubranie nie krępujące ruchów. Dzieci poniżej 18-roku życia muszą być pod opieką opiekuna prawnego. Do wypożyczenia sprzętu oraz lekcji wymagane jest posiadanie dowodu osobistego – informują organizatorzy.

Co to mountainboard?
To letnia alternatywa snowboardu oraz dobre rozwiązanie dla surferów, kiteboarderów, wakeboarderów, skateboarderów itp. Pozwala na uniezależnienie się od warunków koniecznych do uprawiania innych sportów, takich jak śnieg lub zbiornik wodny. Służy do jazdy po specjalnych torach, wysokich trawiastych stokach lub nie używanych w lecie nartostrad. Jest przystosowany do jazdy po trawie, ziemi, asfalcie, kamieniach itp. (Wikipedia)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~dziku 19-06-2012 13:15
Haha, nawet nie wiem co to jest!
~ha ha 33 19-06-2012 14:33
ja właśnie też nie bardzo się orientuję o co chodzi - może nam laikom jakiś krótki komentarz by się przydał
~ha ha 33 19-06-2012 14:35
I tak byśmy się nie doczekali, więc za wikipedią: Mountainboard (ATB - ang. All Terrain Board - deska na każdy teren) lub dirtboard - deska z kołami z oponami przystosowana do jazdy po każdym terenie. Mountainboard to letnia alternatywa snowboardu oraz dobre rozwiązanie dla surferów, kiteboarderów, wakeboarderów, skateboarderów itp. Pozwala na uniezależnienie się od warunków koniecznych do uprawiania innych sportów, takich jak śnieg lub zbiornik wodny. Służy do jazdy po specjalnych torach, wysokich trawiastych stokach lub nie używanych w lecie nartostrad. Jest przystosowany do jazdy po trawie, ziemi, asfalcie, kamieniach itp.
~gumiś 19-06-2012 21:21
Artykuł śmieszny aż głupi 99,9% czytających nie wie o co chodzi brawa dla Autora za GŁUPOTĘ .
~marek.m 20-06-2012 8:20
Jak ktoś ma ograniczony umysł i nie potrafi wymyśleć polskiego terminu dla jakiejś dyscypliny sportu, to niechaj spada i siedzi cicho, a nie próbuje organizować czegoś ,o czym ogół nie ma pojęcia. Niech anglofile z tej porypanej szkólki zajrzą łaskawie do encyklopedii i sprawdzą ile mamy dyscyplin sportu mających polskie nazewnictwo. Naszym ojcom i dziadkom chciało się szanować język i wysilić co nieco główki. Dzięki nim czyję się Polakiem ,bo mam swój język.
~ 20-06-2012 11:34
Szkola i jej profesja OK! ale na litosc boska, nie ranmy ojczystego jezyka. Dlaczego wprowadza sie obce nazwy do obiegu, jest tyle okreslen w naszej mowie ze zbedne jest obce, trudne do wymowy nazewnictwo, wielu ludziom nic nie mowiace. No chyba ze juz Polska nic nie znaczy jak i nasza mowa.
~ktos super cos 21-06-2012 17:30
a zawody w downhill to co tez nikt niewie o co chodzi??lub futbol to tez słowo obce a kazdy wie o co chodzi zawsze znajdzie sie pare baranów którym jak zwykle cos niepasuje to nazwa to koncepcja to h..g...w.. polecam tą dysyplinę dzieciom, młodziezy, ale jak i dorosłym oby więcej powstawało takich szkół ze sportami ekstremalnymi na naszym terenie mamy idealne tereny na takie sporty a wszystkim hejterom którzy tu hejtujom wielki kut....s w jape!!!!
~Wawe art 27-05-2013 8:20
Jak zwykle "wylazła na świat "nasza polska zaściankowość. Dramat ludzie i tyle. Do marka.m, nie trzeba być anglofilem aby rozumieć podstawowe wyrazy w języku angielskim. A dyscyplin sportowych nie wymyśla się w encyklopedii. Twoi ojcowie napewno przewracają się w grobie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group