Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7019
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Rusza trzecia edycja SNS, na inaugurację wyścig na trasie zawodów Pucharu Świata

Piątek, 9 grudnia 2011, 0:22
Aktualizacja: 0:23
Autor: red.
Jakuszyce: Rusza trzecia edycja SNS, na inaugurację wyścig na trasie zawodów Pucharu Świata
Fot. archiwum
Salomon Nordic Sunday to pierwszy i największy cykl amatorskich zawodów w narciarstwie biegowym w Polsce. 18 grudnia rusza trzecia edycja SNS. Zaczynamy tradycyjnie w Jakuszycach. Atrakcją będzie wyścig na trasie zawodów Pucharu Świata.

W tym sezonie organizatorzy zaplanowali siedem startów – sześć w Jakuszycach i jeden w Rybnicy Leśnej – Bieg Gwarków. Dochodzi kategoria K5, delikatnie zmieniły się przedziały wiekowe w poszczególnych kategoriach.

Zmienił się także sposób naliczania punktów do klasyfikacji generalnej. Różnice czasowe będą liczone od czasu zwycięzcy kategorii open, a nie jak do tej pory od czasu zwycięzcy w poszczególnej kategorii. Organizatorzy zapewniają, że to pozwoli w sposób jasny i czytelny sumować punkty przy łączeniu kategorii. Bo takowe łączenie kategorii zostaje.
I jeszcze jedna ważna informacja - można startować z numerem startowym z drugiego sezonu SNS-a.

Terminarz trzeciej edycji Salomon Nordic Sunday:
18.12.2011 – „Bieg Inauguracyjny” Jakuszce,
15.01.2012 – „Bieg Tysiąclecia” – Jakuszce,
22.01.2012 – „Bieg bez Granic” – Harrachov – Jakuszce,
29.01.2012 – „Bieg Gwarków” - Rybnica Leśna,
05.02.2012 – „Bieg Pucharowy” – Jakuszce (na trasach Pucharu Świata),
26.02.2012 – Jakuszce,
11.03.2012 – „Bieg Finałowy” – Jakuszce. Termin rezerwowy 18.03.2012.

Żeby znaleźć się na koniec sezonu w klasyfikacji generalnej, należy ukończyć minimum pięć z siedmiu wyścigów w tym sezonie.

W tym roku w regulaminie pojawia się zapis, który wymaga, by w każdym biegu w każdej z kategorii pojawiły się minimum cztery zawodniczki lub czterej zawodnicy. Jeśli w którymś z biegów w jakiejkolwiek kategorii nie będzie rywalizowała minimalna wymagana liczba zawodniczek/zawodników kategorie będą łączone. Łączenie będzie odbywało się w dół, za wyjątkiem kategorii najwyższych, które będą łączone w górę. Zasada łączenia kategorii dotyczy także klasyfikacji generalnej. By dana kategoria była liczona w klasyfikacji generalnej, minimum 4 zawodniczek/zawodników z tej kategorii musi ukończyć nie mniej niż pięć biegów w tym sezonie.

Uczestnicy SNS – sezon 2010/11, którzy zachowali numer startowy mogą startować z nim w tegorocznej edycji. Pozostali zobowiązani są do dokonania jednorazowej opłaty - 15 zł - za numer startowy.

Więcej informacji na sns-nartybiegowe.pl

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group