Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rusza budowa na Polanie Jakuszyckiej

Wtorek, 9 października 2018, 11:08
Aktualizacja: Środa, 10 października 2018, 13:24
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Rusza budowa na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (9.10) zostanie podpisana umowa na przebudowę kompleksu sportowego na Polanie Jakuszyckiej, które wartość opiewa na kwotę ok. 130 milionów złotych. Już za tydzień (15.10) wykonawca, którym ma być firma PB Inter–System z Wrocławia ma wejść na plac budowy.

Prace przygotowawcze do inwestycji trwały na Polanie Jakuszyckiej od czerwca. Wyburzono większość budynków i wykonano szereg innych prac niezbędnych do rozpoczęcia budowy.

Legenda Polany Jakuszyckiej, czyli Julian Gozdowski - nie kryje radości z faktu rozpoczęcia inwestycji.

Ta cała inwestycja jest bardzo proludzka, tworzona przez ludzi. Trzeba podziękować wszystkim, którzy interesowali się Polaną Jakuszycką, Biegiem Piastów, bo to oni wytworzyli podciśnienie, pojawiła się potrzeba - mówił honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, który podkreśla zgodę ponad podziałami i zaangażowanie wielu osób i instytucji. - Będzie to bardzo dobra reklama Szklarskiej Poręby, Powiatu Jeleniogórskiego, a nawet Polski - dodał J. Gozdowski.
Od wielu lat członkowie i prezesi stowarzyszenia pracowali na to. Akurat tak się złożyło, że na moją kadencję zaczyna się to materializować - dodał Maciej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, który zaznaczył, że cykliczne imprezy będą się nadal odbywać, z ominięciem samej Polany Jakuszyckiej, gdzie będzie trwała inwestycja.

Prace mają wystartować 15 października i potrwają 19 miesięcy.

Oczywiście może się coś wydłużyć w zależności od warunków pogodowych. Na pewno pojawią się dodatkowe środki na kwestie kanalizacyjne. Integralną częścią obiektu będzie stacja kolejowa, więc ruch an Polanie Jakuszyckiej zminimalizujemy. Będzie wiele miejsc parkingowych, również pod płytą stadionu zimowego - powiedział Sebastian Kącki, prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, czyli instytucji odpowiedzialnej za realizację inwestycji.
To, co wydawało się do niedawna pomysłem nie do zrealizowania, dzisiaj staje się faktem. Łącząc siły - zaczynając od pomysłu, za którym chodził Julian Gozdowski, ale również prezes Bobowski czy Pawłowski, przez olbrzymie zaangażowanie wielu przyjaciół - można to zrealizować. Powstanie kompleksowy obiekt do uprawiania sportów zimowych - biathlonu i biegów narciarskich oraz sportów letnich. Są w to zaangażowane środki samorządowe, rządowe, a także wsparcie kredytowe, ale naprawdę warto - powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

19
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
10
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1008
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group