Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12112
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rusza Akademia Senioralnych Zdarzeń. Wystawa i festyn dla wszystkich

Środa, 26 czerwca 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mea
Region: Rusza Akademia Senioralnych Zdarzeń. Wystawa i festyn dla wszystkich
Fot. Organizator
Dzisiaj w Kowarach (26.06.) rusza czterodniowy projekt pn. Dolnośląska Akademia Senioralnych Zdarzeń. Będą warsztaty, wystawa, a w sobotę – festyn Dolnośląski ŚpwiewoGraj Ludzi Wieku Senioralnego. Organizatorem jest Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach. Wstęp na wystawę i festyn jest wolny.

Konferencja „Aktywność seniorek/rów na Dolnym Śląsku” dla zaproszonych uczestników - dzisiaj na rozpoczęcie projektu. Następnie odbędzie się prezentacja Elżbiety Zakrzewskiej, dyrektorki SPZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze pt. „Inicjatywy podejmowane dla zdrowia”. Maria Bierska ze Stowarzyszenia Ludzi Wieku Senioralnego we Wrocławiu opowie o sprawach dolnośląskich seniorów w regionalnej telewizji, radiu i prasie „Nic o nas bez nas w masmediach”. Ponadto Mirosława Gorczyńska z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i Stowarzyszenia Ludzi Wieku Senioralnego opowie o „Naszych dobrych praktykach w realizacji projektów senioralnych” (Duszniki Zdrój 2010, Polanica Zdrój 2011 i Kudowa Zdrój 2012. Na zakończenie pierwszego dnia Jerzy Rafał Baniak z Fundacji Instytutu Innowacji i Rozwoju Społecznego ANIMAR przedstawi prezentację „2013 Europejski Rok Obywateli”.

Na drugi dzień projektu zaplanowano konferencję „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dietetyk z SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze pokaże prezentację „Co i jak jeść, by zdrowo żyć”. Z kolei psycholog z tego samego szpitala powie „Jak się pięknie i zdrowo starzeć”. Po południu uczestnicy programu zwiedzą starówkę w Kowarach, a wieczorem zintegrują się przy ognisku z poezją, balladą i biesiadą.

Na piątek zaplanowano w warsztaty pod hasłem „Senioralny kalejdoskop zdarzeń i artystycznych wrażeń”. Janina Lacel z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ziębicach poprowadzi zajęcia z decoupage. Następnie odbędą się zajęcia z rzeźby i zdobnictwa oraz carvingu. W godz. 16.00-19.00 każdy będzie mógł zobaczyć wystawę twórczości artystycznej dolnośląskich seniorek i seniorów.

A w sobotę - „Dolnośląski ŚpiewoGraj Ludzi Wieku Senioralnego”, który rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 15.00. Wstęp jest wolny. Wystąpią m.in.: Grupa Wokalno – Artystyczna „Wschodnie Klimaty”, Chór „Fantazja”, Zespół Folklorystyczny „Rybniczanki”, Zespół Folklorystyczny „Szarotka”, Zespół Ludowy „Gościniec”, „Zespół Śpiewaczy „Sokolik”, Zespół Wokalny „Sybiraczki - Kresowiaczki”, Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie” Zespół „Kowarskie Wrzosy”, Zespół Ludowy „Lubin” oraz Zespół „Agat”.

Impreza zorganizowana jest w ramach projektu pn. „Dolnośląska Akademia Senioralnych Zdarzeń" zadania publicznego realizowanego przy wsparciu finansowym budżetu województwa dolnośląskiego w otwartym konkursie na realizację zadania publicznego pn.: „Polityka zdrowotna i promocja zdrowia” w obszarze aktywizacji środowisk lokalnych na rzecz rozwoju środowiskowych usług dla osób starszych w 2013 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1077
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group