Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3360
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rumowisko skalne wciąż niebezpieczne

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 4 stycznia 2008, 8:36
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kierowcy boją się, że granitowe głazy w każdej chwili mogą obsunąć się na drogę i spowodować katastrofę. Skały są właśnie badane przez geologów. – Skał nie powinno się naruszać, jeśli nie zagrażają ludziom – podkreślają naukowcy.

W Szklarskiej Porębie wciąż pamiętają chwile grozy sprzed trzech lat, kiedy rumowisko Karczmarz runęło na krajową trójkę i tylko cudem udało się uniknąć wypadku: drogą akurat nie jechał żaden samochód. Przypomina o tym Polska Gazeta Wrocławska.

Dziennik przypomina, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zabezpieczyła skały siatką. Ale rumowisko może w każdej chwili runąć w innym miejscu, bo ruch samochodów na trójce jest zbyt duży. Drgania są powodowane głównie przez ciężkie tiry, które są zmorą mieszkańców Szklarskiej Poręby.

O obwodnicy, która jest marzeniem szklarskoporębian i kierowców, którzy muszą przedzierać się przez wąskie ulice kurortu pod Szrenicą, na razie nie ma mowy. I trzeba tylko na zimne dmuchać, aby przy wjeździe do miasta nie doszło do tragedii, kiedy rumowisko się osunie. A jest to bardzo prawdopodobne w każdej chwili.

A co z obwodnicą? – Dwie sąsiednie gminy: Piechowice i Stara Kamienica, są także zainteresowane budową takiej obwodnicy. Pieniędzy na ten cel nie ma jednak GDDKiA.
Koszty oszacowano na 25 mln zł, lecz plan do 2013 r. nie przewiduje takiej inwestycji. Kierowcy nie mają więc wyjścia i muszą jeździć pod niebezpiecznymi skarpami – konkluduje Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

KochaS833 4-01-2008 8:47
Musi się wydarzyć tragedia, żeby ktoś się tym zainteresował. Na takie cele nie ma pieniędzy? A dla ćpunów, pijaków mają pieniądze kurde felek...
~Normaly 4-01-2008 9:02
Zamiast chociaż się postarac i wybudowac nową obwodnice to starają sięmodernizowac stare drogi nie spełniające żadnych norm które po wybudowaniu obwodnicy nie były by tak uczeszczane i zarazem nie były by tak niebezpieczne bo duże tiry które są naj niebezpieczniejsz (chodzi o skutki stłuczki) jeździły by obwodnicą i np droga do szklarskiej spokojnie by wystarczyła jeszcze na 20lat ale jak by była obwodnica a tak za 5 lat oile nie szybciej trzeba będzie remontu tej drogi za około 8mln zł nie licząc kosztów napraw innych dróg noi jeszcze jak by były lepsze drogi to konkurencyjnośc całego Państwa wzrasta bo zwiększa się tempo handlu bo auto z towarem nie musiało by jechac dwa dni z jednego konca w drugi tylko o wiele szybciej by to trwało a przytym koszta by zmalały i tak dalej i tak dalej koło sie zamyka nie ma dróg straty dla kraju niewymierne pod każdym względem chyba tylko drogowcy się cieszą bo mają spokojną robote bo drogi wyglądają jak pola minowe i spokojnie nawet młodemu pracy starczy do emerytury
NICpoŃ 4-01-2008 9:11
Pewnie do momentu jak komuś stanie się krzywda "kasa" się nie znajdzie...
piipi 4-01-2008 10:06
.....27.12.07 w artykule "Tynki leca na glowy przechodniow" napisaliscie o tym problemie , a ktory to dotyczy Jelonki.Super bardzo spostrzegawczy "nasz" Patol proponowal umieszczenie znaku ostrzegawczego....i taki znak zostal przez was znaleziony,ten obok...chyba pasuje.Co na to Patol ?
~joorek 4-01-2008 13:38
KochaS833 ma rację wszystko przez tych ćpunów, pijaków i ekologów.
~ 4-01-2008 17:32
Zawsze to samo... JAKIE TIRY ??? Nie kazdy ciagnik siodlowy z naczepa to tir jelopki !!!
~"emigrant" 4-01-2008 21:51
od dziesiatek lat istnieje ta droga szkoda ze wczesniej nikt nie pomysleli o obwodnicy
~Łowca byków 4-01-2008 23:55
Jak przejeżdżam obok tych skał to zawsze czuję jak się ruszają. Patrzę na ich grożne wierzchołki i się boję. To, że są osiatkowane nie oznacza, że tam jest bezpiecznie - OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE
~_rymcycymcy___ 5-01-2008 8:15
A ja jak tamtędy przejeżdżam, to wyraźnie czuję, że coś bulgoce pod tym kamieniem - RING 2 ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group