Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7683
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Rumowisko skalne wciąż niebezpieczne

Piątek, 4 stycznia 2008, 8:36
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Rumowisko skalne wciąż niebezpieczne
Fot. Archiwum
Kierowcy boją się, że granitowe głazy w każdej chwili mogą obsunąć się na drogę i spowodować katastrofę. Skały są właśnie badane przez geologów. – Skał nie powinno się naruszać, jeśli nie zagrażają ludziom – podkreślają naukowcy.

W Szklarskiej Porębie wciąż pamiętają chwile grozy sprzed trzech lat, kiedy rumowisko Karczmarz runęło na krajową trójkę i tylko cudem udało się uniknąć wypadku: drogą akurat nie jechał żaden samochód. Przypomina o tym Polska Gazeta Wrocławska.

Dziennik przypomina, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zabezpieczyła skały siatką. Ale rumowisko może w każdej chwili runąć w innym miejscu, bo ruch samochodów na trójce jest zbyt duży. Drgania są powodowane głównie przez ciężkie tiry, które są zmorą mieszkańców Szklarskiej Poręby.

O obwodnicy, która jest marzeniem szklarskoporębian i kierowców, którzy muszą przedzierać się przez wąskie ulice kurortu pod Szrenicą, na razie nie ma mowy. I trzeba tylko na zimne dmuchać, aby przy wjeździe do miasta nie doszło do tragedii, kiedy rumowisko się osunie. A jest to bardzo prawdopodobne w każdej chwili.

A co z obwodnicą? – Dwie sąsiednie gminy: Piechowice i Stara Kamienica, są także zainteresowane budową takiej obwodnicy. Pieniędzy na ten cel nie ma jednak GDDKiA.
Koszty oszacowano na 25 mln zł, lecz plan do 2013 r. nie przewiduje takiej inwestycji. Kierowcy nie mają więc wyjścia i muszą jeździć pod niebezpiecznymi skarpami – konkluduje Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group