Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7706
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmowy z malarzem

Czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:20
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 16:07
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Rozmowy z malarzem
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbyło się spotkanie z Andrzejem Woźniakiem, architektem z wykształcenia, a malarzem z wyboru, który mieszka i tworzy w Cieplicach. W Galerii „Muflon” można oglądać jego wystawę z okazji 30–lecia pracy twórczej.

W kameralnej atmosferze przybyli goście rozmawiali z malarzem o powstawaniu jego obrazów, ich tworzeniu, natchnieniu i inspiracjach. Artysta opowiedział także w barwnych anegdotach o kolejach swojego życia - od dzieciństwa, poprzez studia aż do chwili, gdy na powrót zamieszkał w Cieplicach.

Swoją fascynację malarstwem surrealistycznym, która zaprowadziła go w obszar zarówno warsztatowych poszukiwań, jak i eksplorowania własnych emocji oraz percepcji, Andrzej Woźniak podsumował w ten sposób: Surrealizm to jest świetna zabawa, ale za bardzo mnie pochłania, przez co staje się dla mnie zbyt niebezpieczny.

Artysta, pytany przez uczestników spotkania o wiele niuansów malarskiego życia, przyznał też, że jeśli chodzi o malarstwo akwarelowe czy portretowe, woli pracować „porządnie”, we własnym rytmie, do czasu, gdy sam uzna, że obraz jest skończony.

Wystawę „Na ścieżkach malarstwa”, w otoczeniu której odbyło się to spotkanie, a prezentującą: obrazy surrealistyczne, akwarele, portrety, karykatury i szkice do obrazów surrealistycznych można oglądać do 26 kwietnia 2019. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group