Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6047
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozmawiali o reorganizacji pracy szpitala

Niedziela, 6 lutego 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: RED
Jak usprawnić działanie izby przyjęć i oddziału ratunkowego? Nad tym zastanawiali się prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz dyrektor szpitala wojewódzkiego Stanisław Woźniak.

Celem jest reorganizacja pracy w taki sposób, by mieszkańcy miasta mieli możliwie mało kłopotów w korzystaniu z opieki medycznej, w tym nagłej i całodobowej.

Marcin Zawiła poinformował Stanisława Woźniaka o inicjatywie odciążenia izby przyjęć od konieczności badań osób nietrzeźwych. Przypomnijmy, że padła propozycja, aby zajmował się tym inny lekarz. O ile policja nie będzie miała nic przeciwko, badania mają odbywać się przy policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Ustalono m.in., że szpital podejmie starania, by pacjenci w sprawach nagłych mogli być przyjmowani w obiekcie przy ul. Ogińskiego. Dyrektor Stanisław Woźniak zgłosił też problemy związane z finansowaniem zakupu niektórych urządzeń, niezbędnych do funkcjonowania placówki, w tym tak ważnych, że ich brak uniemożliwia operacje planowe (m.in. aparaturę do znieczulania).

Miasta nie stać na realizację wszystkich zakupów szpitala, jednak prezydent zadeklarował, że ze środków budżetu Jeleniej Góry zostanie sfinansowana część zakupów ze względu na fakt, że pacjentami placówki są przede wszystkim jeleniogórzanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group