Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozłam na Platformie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 grudnia 2009, 14:43
Autor: admin
admin
Fot. admin
Coraz więcej wątpliwości budzi jedność jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej. Czy rzeczywiście w partii może dojść do formalnego rozłamu?

O tym dyskutują goście Wiktora Marconiego, członkowie PO: Hubert Papaj, szef rady miasta, Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, radny Wiesław Tomera i Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Ale Platforma! 6-12-2009 17:38
Korzeniewski - dawniej KW PZPR, Tomera - dawniej UW, Papaj - dawniej Samoobrona, a Lenard do niedawna bezpartyjny. Zbieranina karierowiczów. Ohyda!
~a dlaczego? 6-12-2009 18:22
a dlaczego Pan Marek nie przyszedł? :D
kazimierzp 6-12-2009 18:25
W świecie o ugruntowanej demokracji ugrupowania polityczne desygnują swoich kandydatów na różne stanowiska ze względu na ich przymioty intelektualne i umiejętności konieczne do realizacji swych idei i programu. Potem , po wyborze, ten wybrany w wyborach bezpośrednich Prezydent Miasta, Burmistrz,... realizuje ten program nie mając nad sobą innych "zwierzchników" oprócz wyborców, czyli mieszkańców i to przed nimi poprzez głosy jest rozliczany. Aby tak było w 2002 roku odstąpiono od wyboru Prezydentów Miast przez rady Miejskie, tylko bezpośrednio przez mieszkańców! Niestety pozostawiono wybory proporcjonalne na radnych gmin, miast. "Głowa Miasta" jest więc zależna od upartyjnionej rady. Ciekaw jestem kiedy Platforma zrealizuje swoje obietnice wyborcze (składane od samego początku powstanie tego ugrupowania) i zacznie forsować wybory większościowe na osoby a nie na listy partyjne? Obawiam się że nie tak szybko, bo nie łatwo rezygnuje się z "mania" bata nad wybranymi Prezydentami, Burmistrzami!
~okazyjny gość 6-12-2009 21:39
Używając języka polskiego napisalibyśmy: \" Rozłam w Platformie\".
~Matylda 6-12-2009 22:09
Panie Marconi proszę nie przeszkadzać zaproszonym gościom.Za dużo pan się wtrąca.
~oset 7-12-2009 8:05
Pan KOrzeniewski całe dorosłe życie spędza jak motylek, skacząc z kwiatka na kwiatek/w tym przypadku chodzi o partie polityczne/.
~Obserwator jeleniogórski 7-12-2009 8:12
Rozmowa przypomina gra w durnia. Wszyscy wiedzą, że są poważne tarcia w PO dotyczące prezydenta, ale nikt nie puści pary z ust. Tylko, że to wszytko zapamietają wyborcy.
~znajomy 7-12-2009 9:28
Pan Korzeniewski rzeczywiście jest człowiekiem o ogromnej ilości jaźni politycznych. On też był w UW, później próbował u Frasyniuka. Wszędzie kończył skokiem na inną pozycję. To on wylansował panią Sawicką, która zmieniła nazwisko. Sam też miał inne. Znane są także inne postacie, które pod wpływem korzeniewskiego zmieniły nazwiska na bardziej polityczne niż rodowe. Teraz Korzeniewski w imieniu PO steruje polityką oświatową miasta. Pod jego wpływem niektórzy wstępują do PO (czy im coś obiecuje?) - np. ostatnio dyrektorka CKU. (Ciekawe czy zmieni też nazwisko?). Może teraz prezydent się połapie i stanie się bardziej niezależny.
~LRR 7-12-2009 11:13
Moja podstawowa uwaga to, temat przewodni spotkania brzmiec powinien raczej: Czy jest rozlam na lini PO, a Marek Obrebalski - Prezydent JG. Nie mowilbym o rozlamie w PO bowiem za Obrebalskim nikt z PO nie pojdzie, a cala sytuacja moze okazac sie niezwykle wygodna dla PO, latwiej obecnie bedzie przypisac sobie (slusznie lub nie) zaslugi, a wszelkie niepowodzenia pozostawic Obrebalskiemu. Poczatki stosowania tej techniki juz widac. W tym kontekscie szkoda, ze w spotkaniu wzial udzial Lenard, a nie Obrebalski.
~HansKloss 7-12-2009 11:23
Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący stolicy! Pokażcie co potraficie w wyszkoleniu wojskowym i sporcie! Marsz, marsz! Do roboty!
jgajewski 7-12-2009 16:55
Do Kazimierza P. Drogi Kazienku ! Wiem , że nie wszystko jest Ci wygodnie pisać, chociaż jak zwykle piszesz merytorycznie i na temat. Wyrażam zatem przekonanie, że w jednym przyznasz mi /niekoniecznie na forum/, racje !! Dni Prezydentury Pana Marka są POLICZONE !!!! To wyraznie widać i czuć po dyskusji czterech " MIKOŁAJÓW " . Zaczął się wyścig do stołka !!! Na temat szans każdego z nich , wypowiadać się nie będę, gdyż obaj wiemy, że ich szanse są bliskie ZERU !!!! Gdyby którykolwiek uczestniczył jednak w przyszłych wyborach, to najbardziej ucieszył by się Robert Prystrom. Bo z każdym wygra w CUGLACH !!!! Jednak wiemy, kto wszystkich pogodzi i pewnie o tej samej kandydaturze myślimy. Czy wygra z pozostałymi ??? To zapewne zależeć będzie od tego, ile jeszcze do końca kadencji narozrabia nasz najświetniejszy " EKONOMISTA " wszechczasów !!!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~Stefan112 7-12-2009 18:25
Pan Zygmunt "prawda" Korzeniewski - entuzjasta komunikacji miejskiej i gazety Fakt, którą zazwyczaj czyta siedząc wygodnie, obok stojących kobiet z siatkami.
kazimierzp 7-12-2009 18:37
Do Józefa Gajewskiego! Nie są policzone jeżeli będzie kandydatem Platformy a Platforma dalej w skali ogólnopolskiej będzie miała takie notowania jak do tej pory. W miastach większych, a Jelenia Góra do takich się zalicza, te ogólnopolskie notowania w większości przypadków się przekładają, chyba że... Są duże miasta gdzie silne osobowości Prezydentów pozwalają im na kolejne kadencje. Tyle, że najpierw zostali Prezydentami z namaszczenia jakiegoś ugrupowania, a potem pokazali siłę i umiejętności autopromocji, poparte bardzo fachowym PR! Równocześnie w sytuacji gdy Rady Miejskie są całkowicie upartyjnione niedobrze byłoby gdyby nowy Prezydent nie miałby większościowego oparcia w Radzie. Zobacz jakie obecnie problemy ma Dutkiewicz we Wrocławiu! Robert Prystrom! Nie jestem jego admiratorem, ale podziwiam jego ostatnie prace nad ociepleniem swego wizerunku. Gdy jednak przyjdzie czas rzeczywistych wyborów, to niestety dla niego, ale przeciwnicy polityczni będa mogli mu wiele rzeczy propagandowo wytknąć i to rzeczy nośnych społecznie! Na razie nie widzę w Jeleniej Górze kandydata który mógłby bez poparcia rządzącej w kraju partii wygrać. Jeżeli taki(a) do wiosny się nie objawi, a notowania nie zmienią się, to wygra kanydydat Platformy!
jgajewski 7-12-2009 20:26
Kaziucha ! Zgadzam sie z Tobą . Tylko wyglada na to, że tym kandydatem Platformy napewno nie bedzie Marek Obrębalski !!! Koledzy już go spisali na straty ..... Jego ostatnie decyzje " polityczne " z Polską XXI , to dowód , ze z polityką to ON wiele wspólnego nie miał . Wiesz jak PIŁSUDSKI takich określał ?! cyt. Tobie Kury s...ć prowadzać , a nie politykę robić kon. cyt.- Prostackie, ale trafne !!! Zatem czy wygra inny kandydat Platformy ??? Tu też się z toba zgadzam.. O ile jej notowania będą takie jak obecne !!!! Ale czy będą ???? Osobiście czarno to widzę !!! ŁASKA WYBORCÓW NA PSTRYM KONIU JEZDZI !!! Upartyjnienie Rad Miejskich, to faktyczny problem i wiesz z czego ono wynika. Sam często krytykujesz Ordynację wyborczą !!! Są w Polsce Miasta i Miasteczka, które pozbyły się partyjniactwa i bardzo dobrze prosperują !! Czy u nas to możliwe ??? Zawsze pomarzyć można !!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~tropicielka 7-12-2009 21:12
Dla panów jgajewski i kazimierzp będzie lepiej jak pogadacie sobie przez telefon lub gadugadu. Wasze dywagacje nie muszą wszyscy znać.
~wie39 7-12-2009 22:02
platforma to zbieranina karierowiczów którzy wstąpili do tego ugrupowania z innych jak ta chorągiewka-bo powiał cieplejszy wiatr.Nie bądźcie głupi ludzie-te pajace myślą wyłącznie o sobie i o swoich rodzinkach-NIE GŁOSUJCIE NA NICH!Platforma nic dobrego dla ludzi pracy nie zrobiła i nie zrobi.
~nocny marek 8-12-2009 0:59
do wie39: niestety ciężko się z tym nie zgodzić.....
~aha 8-12-2009 14:10
Korzeniewski to totalny bełkot
~karolcia 11 8-12-2009 20:37
Pan Z.Korzeniewski nie powinien się wypowiadać w obecnej chwili na tematy związane z działalnością w Jeleniej Górze bo to obibok i tylko egzystuje w tej oświacie DODN/Wrocław/ ,że dyrekcję ma we Wrocławiu i jego przełożeni nie wiedzą co on tu wyprawia /, .On jak chorągiewka tam gdzie mu wygodnej i gdzie może pokazać się w mediach.Wykłada w Kolegium Karkonowskim a nawet nie ma dobrego wykształcenia , bo takich magistrów w Jeleniej g\Górze na kopy".Wszystko za niego robią jego pracownicy ,nawet przygotowują go do wykładów a on się tylko ślizga i jego kariera jest uzależniona od znajomości
~ciekaw 9-12-2009 16:05
Gdzie podziała się Beata S.?
~do karolcia 11 9-12-2009 18:49
-ten pan nie wykłada już dość dawno na Kolegium. -z ośrodka - symbolu komunistycznego nieróbstwa pijaństwa i smrodu w WC zrobił przyzwoicie funkcjonującą i wypłacalną instytucje (wc tam lepsze niż w większości szkół - ten pan spędza tam znacznie więcej czasu niż 40 godzin/tyg. nie popieram tego jak, zdaje się, postrzega rzeczywistość, jak dobiera i odrzuca znajomości, ale trzymajmy się faktów, rozmawiamy o człowieku
~mim 10-12-2009 17:03
W PO są faceci z krwi i kości więc grają czasami ostro, jak zawodowi piłkarze. Nie każdemu są do gustu ich poglądy, ich życiorysy i obecne pomysły na przyszłość Jelonki. Można tego lub innego osobiście nie dażyć sympatią, ale wylewanie pomyj na ludzi których zaufaniem obdarzyli wyborcy to przesada. Mimo różnych tarć platformersi trzymają się dzielnie i nie podejrzewam ,aby oddali pola przeciwnikom. Każda władza wykazuje pod koniec kadencji "zmęczenie materiału".Ja mimo wszystko liczę na sukces PO w nadchodzących wyborach. Bo jeśli nie oni to kto........?
~kopista 10-12-2009 19:54
Partia desygnuje swoich przedstawicieli na znaczące stanowiska, by przysparzali jej splendoru i realizowali określoną politykę w służbie mieszkańców. Jak widać prezydent miasta wymknął się jeleniogórskiej rezydenturze PO i poszedł własną drogą prowadzącą nie na boczny tor, ale ku zgubie...
~Kupa komentarzy .......... 11-12-2009 10:35
A prawda jest taka, że póki co PO posiada najlepszych kandydatów na radnych, burmistrzów itp. Dlaczego, bo to normalni ludzie, średnio statystyczni Polacy bez bredzenia o przeszłości i wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia................
~optymista 11-12-2009 11:27
Jest dobrze, a nawet beznadziejnie...
~rudera2 11-12-2009 20:45
do 10.35 . Najlepszym przykładem jest M.O.
~Tymian 12-12-2009 12:52
Rece opadaja - same lewusy , utrzymankowie budzetu i najemnych posad - nic z ikry przedsiebiorczości ,rozwoju dla miasta i skutecznych działań,oprócz dzielenia pieniedzy wypracowanych przez podatnikow przedsiebiorcow -nic nie potrafia .Nie wnikajac w ich farbowane poglady z przeszłości i zmiany azymutu w zalezności od powiewu własnego interesu.Na prowincji tak mozna bawić sie w puste gdakanie- nieudaczniki, ktorzy samodzielnie nie zarobili zlotowki na wlasny rachunek i nie dostarczyli z własnej inicjatywy dla ojczyzny potrzebnego podatku,dzisiaj chca mieć najwiecej do powiedzenia.Rojno ich w Jeleniej Gorze do ktorej trudno juz dojechac tą jedyna koślawa droga .
~~~;) 14-12-2009 12:58
COŚ NA POPRAWĘ HUMORÓW!! CO ŁĄCZY FACETA Z KOTEM 1. Wrzeszczy, kiedy jest głodny. 2. Zawsze pcha się do łóżka. 3. Wystarczy go pogłaskać i od razu podnosi ogon do góry. 4. Kiedy ktoś go pogłaszcze zaraz domaga się więcej. 5. Lubi ocierać się o twoja przyjaciółkę. 6. Nie lubi obcinania pazurów. 7. Czasem ma problemy z trafieniem do kuwety. 8. Ciężko przemówić mu do rozumu. 9. Jak jest zły, to zaszywa się w kącie i się nie odzywa. 10. Nie sprząta po sobie. 11. Wpycha nos do każdego garnka cały dzień. 12. Cały czas by spał. 13. Nie wyjaśnia, czemu zniknął na cały dzień.
~lesi 11-02-2010 17:40
moze bym sie i zapisal do PO ale jest to zbiorowisko niedowartosciowanych przez wyborcow roznych konkursow wyborczych osobliwosci a u takich praca WRE bo wybory tuz tuz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group