Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6954
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozładowują zator w kolejce po pożyczkę

Sobota, 6 czerwca 2020, 13:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 16:13
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rozładowują zator w kolejce po pożyczkę
Fot. Starostwo Powiatowe
Od 1 kwietnia do Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze wpłynęło ponad 6,5 tys. wniosków o udzielenie pożyczki w wysokości 5 000 zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Wsparcie to wypłacane jest w ramach tarczy antykryzysowej.

Taka pomoc jest teraz przez wielu przedsiębiorców bardzo pożądana, jednak duże zainteresowanie pożyczką w ramach tarczy antykryzysowej wydłużyło czas oczekiwania na wsparcie.

Czas oczekiwania na pozytywne rozpatrzenie wniosku (po którym następuje zawarcie stosownej umowy) uległ wydłużeniu nawet do kilkunastu dni, za co serdecznie przepraszamy - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Pragniemy jednak zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby pomimo rosnącej liczby wniosków, ich procedowanie odbywało się tak sprawnie, jak to jest tylko możliwe. Jednocześnie informujemy, iż nabór wniosków o pożyczki prowadzony jest w trybie ciągłym, PUP Jelenia Góra posiada zabezpieczone środki finansowe na ten cel.

W celu przyspieszenia rozpatrywania wniosków, starosta jeleniogórski K. Wiśniewski podjął decyzję o przekierowaniu nauczycieli z Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie - za ich zgodą - do pomocy w obsłudze spraw realizowanych w ramach tarczy antykryzysowej. Aż 11 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze zgłosiło się do pracy w dni wolne od pracy w celu przyspieszenia rozpatrywania składanych wniosków przez przedsiębiorców. W wyniku przesunięć czasowych, w PUP do rozpatrywania wniosków przedsiębiorców skierowano około 40 urzędników.

Twoja reakcja na artykuł?

6
32%
Cieszy
2
11%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
32%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group