Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6006
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozkład jazdy w Sobieszowie dla małp i psów?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 września 2014, 7:35
Aktualizacja: Piątek, 5 września 2014, 8:32
Autor: Angela
Fot. Czytelnicy
– Czym kierowały się osoby, które umieściły rozkład jazdy autobusu PKS Turek na kasztanie oraz w wiacie na wysokości chodnika? – pytają mieszkańcy Sobieszowa, którzy ironizują, że skorzystać z takiej informacji mogą co najwyżej małpy i psy. – Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, myślę, że ktoś zrobił nam dowcip – odpowiada Mariusz Kwieciak, kierownik działu obsługi komunikacji pasażerskiej PKS Turek.

- Metalowa tablica z rozkładem jazdy autobusu PKS Turek została przykuta do kasztana wielkimi śrubami – mówią mieszkańcy Sobieszowa i przesyłają zdjęcia. – Nie dość, że pokaleczono drzewo, to jeszcze umieszczono rozkład na takiej wysokości, że ludzie mają problem by odczytać te malutkie litery. Jaki był tego sens, skoro obok stoi wiata przystankowa autobusów miejskich, w której rozkład można było spokojnie umieścić? To jednak nie koniec komicznej sytuacji. Po drugiej stronie ulicy rozkład jazdy włożono za szybę wiaty przystankowej MZK, ale… na samym dole. Więc żeby go przeczytać, trzeba uklęknąć – mówią mieszkańcy.

Odpowiedzieć na to pytanie Mariusz Kwieciak z PKS Turek nie potrafił. – Muszę skontaktować się z osobami, które to montowały, bo taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. – Sądzę, że ktoś musiał zrobić nam dowcip. Po co montować rozkład do drzewa, skoro obok jest wiata przystankowa? – pyta retorycznie kierownik działu obsługi komunikacji pasażerskiej i dodaje: Polecę, by zdjąć rozkład z drzewa i powiesić go w odpowiednim miejscu, podobnie, jak ten po drugiej stronie ulicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~pan buk 4-09-2014 8:14
co do rozkładu na drzewie - przez jakiś czas nie było wiaty przy przystanku w stronę centrum JG i pewnie wtedy ktoś poszedł po najmniejszej linii oporu i zamontował tabliczkę tam gdzie się dało
~1! 4-09-2014 8:19
"Po co montować rozkład do drzewa, skoro obok jest wiata przystankowa? – pyta retorycznie kierownik działu obsługi komunikacji pasażerskiej" - Panie Mariuszu Kwieciaku przez pewien okres wiata przystankowa po stronie MDK "Muflon" została rozebrana, bo MDK "Muflon" zagrodził należący do siebie teren i dlatego rozkład PKSu był zamontowany do drzewa. Aż dziw mnie bierze, że nikt z kierowców obsługujących trasę Turek D.A. - Świeradów-Zdrój nie zauważył brak wiaty przystankowej od strony MDK "Muflon".
~Blądimać 4-09-2014 8:46
Za to drzewo to - nasuwa się stare powiedzonko: Raz stuknął Turek Turka, aż mu z "łokcia" zeszła skórka.
~tosemjo 4-09-2014 8:52
to jest ewidentna wina tuska
~rumcajs54 4-09-2014 9:26
1. Nie "po najmniejszej linii oporu" tylko "po linii najmniejszego oporu" proszę Pana Buka. 2. A że na wiacie w stronę Piechowic stoi "ul. Sobieszowska" to nikt nie widzi ? Sobieszowska "spotyka się" z Rataja a nie Cieplicką, nieprawdaż ? A z tym Turkiem to faktycznie wstyd ;-)
~ 4-09-2014 9:27
mieszkancy sobieszowa nie maja sie czym zajac tylko bzdurami auta sobie kupcie i nie bedzie problemu wiesniaki
~rattlehead 4-09-2014 9:39
z igły widły , !!!
~ 4-09-2014 10:10
mieszkancy sobieszowa nie maja sie czym zajac tylko bzdurami auta sobie kupcie i nie bedzie problemu wiesniaki
~bzyk 4-09-2014 10:25
Kiedy wieszali rozkłady nie było przystanków,były tylko zastępcze.
~Ałtor 4-09-2014 11:14
Na zdjęciu numer 8 widać że śruby prawdopodobnie pochodzą z wiaty przystankowej, na zdjęciu 6 widać brak właśnie takich śrub przy podstawie wiaty. A Święty Mikołaj to wszystko widzi - podeeeejjjjrzaaaaaneeeeee!
rymcycymcy 4-09-2014 11:36
Rozkład jazdy na poziomie chodnika ? ...na kasztanie ? :)) hehe ...przynajmniej nikt nie wdepnie ! :)
~Ja 4-09-2014 11:38
Dostosowali rozkład do mieszkających tam osobników :)
~siwy 4-09-2014 11:51
To rozkład jazdy dla tzw. ŻULI , którzy leżą na chodnikach i ciężko im wstać ....
~gosc2014 4-09-2014 11:57
normalnie news tygodnia, i problem nadzwyczajny.
~Rozczarowany 4-09-2014 12:07
Jestem nadto zdruzgotany tą informacją. Olaboga .
~cozaludzie 4-09-2014 12:29
Zamiast się pochylić nad problemem mieszkańców to się nabijacie . Poziom zenujący tych komentaży.
~ 4-09-2014 12:40
Jeśli ten rozkład ma coś wspólnego z małpami, to chyba tyle, że ktoś ma...małpi rozum!
~taka prawda 4-09-2014 14:53
Turek to przecież centralna Polska, a tam nie mają poszanowania dla przyrody. Buractwo ekologiczne zaczyna się mniej więcej tak gdzieś od Wrocławia. Popatrzcie jak jest we Wrocławiu - Odra jeden wielki ściek, zaśmiecone parki, okoliczne lasy, nawet parku krajobrazowego Dolina Bystrzycy buractwo nie oszczędziło. A drzewa tną na potęgę. Wiadomo, wschód. Im dalej na wschód tym gorzej z ogólną kulturą.
~as 4-09-2014 15:06
co sie czepiacie drzewo urosnie i wtedy bedzie dobrze
~Ach... 4-09-2014 18:07
Głupoty wypisujecie. W oczekiwaniu na autobus widziałem jak panowie, którzy stawiali wiatę ten rozkład do drzewa przykręcali. Przecież łatwo ustalić, kto w tym dniu stawiał nową wiatę przy MDK. A swoją drogą na tych przystankach nie ma rozkładu jazdy jazdy PKS z Jeleniej Góry, a autobusy się tu zatrzymują.
~do 12:40 4-09-2014 18:16
Dokładnie :))
~jacekplacek 4-09-2014 20:23
A może tłumany po prostu ten rozkład na tej wiacie spadł
~Nick 4-09-2014 22:18
A nie przyszlo nikomu do tego "pustego" lba, ze to calkiem odrebna firma - ktora moze sie nie dogadala z mzk ? :P A te umieszczone w przeszklonych oknach - zwyczajnie moze sie odkleily ? :P
~rumcajs54 5-09-2014 8:24
Ale trzeba też dodać, że za wiaty w mieście odpowiada Urząd Miejski, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, niestety.
~do wyżej 6-09-2014 22:12
Tyle że z wiatą wszystko jest OK. Tylko z rozkładem nie tak. A za rozkłady jazdy odpowiadają poszczególni przewoźnicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group