Jelenia Góra: Rozgrywki nabierają tempa - 2 kolejka

Wtorek, 14 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 listopada 2006, 19:42
Autor: Agnieszka Rafińska
W poniedziałek (13 bm.) odbyła się 2 kolejka jeleniogórskiej ligi MOS w futsalu. Większość meczy była bardzo zacięta, nie tylko pod względem piłkarskim, o czym świadczy duża ilość fauli, żółtych oraz czerwonych kartek.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli studenci Kolegium Karkonoskiego oraz zawodnicy Top Film. Już od początku pierwszej połowy Kolegium atakowało. Wysoka forma studentów zupełnie rozbiła Top Film, który do boju ruszył dopiero pod koniec pierwszej części. Jednak nie przyniosło to żadnych rezultatów. W drugiej połowie na parkiecie istnieli już tylko studenci, którzy nie dali szans rywalom pokonując ich 7:3.

W drugim meczu spotkali się kolejni studenci, tym razem Akademii Ekonomicznej z piłkarzami Promatica. Pojedynek rozpoczął się od słupka Ramigiusza Jeża (Promatic). Jednak co się odwlecze to nie uciecze i chwilę później za sprawą Artura Sety wyszli na prowadzenie. W drugiej części z powodu 6 fauli został podyktowany rzut karny dla Akademików. Jednak bramkarz Jarosław Mikulski spisał się wyśmienicie i powstrzymał gracza z Akademii. Końcówka spotkania była bardzo zacięta. Studenci za wszelką cenę starali się dążyć do zdobycia honorowej bramki. Ta sztuka jednak im się nie udała i polegli z Promaticiem 0:3.

Areszt Śledczy zmierzył się z Tesco. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Tesco. W drugiej natomiast Areszt rzucił się do odrabiania strat jednak ich ataki były nieskuteczne. Po raz kolejny z powodu sześciu fauli został podyktowany rzut karny. Znowu nieskuteczny. Przy stanie 2:1 dla Tesco Krystian Pogoda (Areszt) został zatrzymany przez golkipera „Tescowych”. Jednak po usilnych atakach „śledczy” zdołali doprowadzić do remisu na minutę przed końcem meczu. Na sekundy przed finiszem został podyktowany rzut karny (6 fauli) dla Tesco. Michał Kozłowski nei zdołał pokonać Tomasz Niemca, jednak po dobitce piłka zatrzepotała w siatce. Rzutem na taśmę Tesco zaliczyło swoją historyczną pierwszą wygraną w lidze, pokonując Areszt 3:2.

W czwartym pojedynku zmierzyli się Jeżów Sudecki z Krychą Bus. Już od samego początku było widać, że mecz będzie bardzo zacięty. Obie drużyny w pierwszej połowie były zdeterminowane do zdobycia bramki. Krycha wyszła na prowadzenie za sprawą Marcina Rześnego, który pokonał Szymona Skupienia. W drugiej połowie mnożyły się faule Jeżowian. Skutkiem tego był rzut karny (kolejny 6 faul) dla Krychy. Jednak Łukasz Kowalski strzelił niecelnie obok słupka. W końcówce Jeżowianie postawili wszystko na jedną kartę i za bramkarza w pole wszedł Kazimierz Hamowski. Mimo gry z przewagą jednego zawodnika nie zdołali doprowadzić do remisu. Krycha pokonała Jeżowian 1:0.

Następnie spotkały się ekipy Gwardii i Władców Sudetów. Mecz rozpoczął się po myśli WS, którzy objęli prowadzenie po golu Piotra Adamczyka. Potem do ataków ruszyli policjanci, ale kilkoma udanymi interwencjami w bramce popisał się Michał Dubiel. Jednak przy rzucie karnym podyktowanym za 6 faul nie miał już szans. Egzekutorem był Andrzej Marek. Gwardia nie zaprzestała na tym i zdobyła kolejną bramkę po strzale Marcina Jurkiewicza. Wyrównanie rezultatu nastąpiło w dramatycznych okolicznościach po strzale samobójczym Ryszarda Modrzyka. Władcy wszelkimi siłami starali się doprowadzić do remisu. W końcówce brutalnie faulowany był Paweł Walczak, jednak arbiter spotkania nie dopatrzył się przewinienia a poszkodowanego za dyskusję ukarał czerwoną kartką. Za utarczki słowne wyleciał również kolejny gracz WS, Marcin Walczak. Obaj będą pauzować w najbliższej kolejce. Wynik zakończył się remisem 2:2.

Bardzo ostra walka zapowiadała się w szóstym meczu pomiędzy Pizzerą Carlitos a Pub Golem. Jednak na szumnych zapowiedział się skończyło. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Pizzeria przeważała cały czas na parkiecie i miało to odzwierciedlenie w końcowym rezultacie. Pub Gol uległ 1:5 po golach Piotra Aleksiejewa x2, Radosława Koguta, Krystiana Kubicza oraz Waldemara Wryszcza, honorową bramke dla pubowiczów zdobył Jacek Hobgarski.

Przedostatni mecz to Pre-Fabrykat z Cumbersami. Tak jak poprzedni mecz i ten był jednostronnym widowiskiem. Młoda drużyna Cumbersów pokonała rywali 4:0 i utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. Gole dla Co zdobyli Kamil Grabski x2, Artur Wrotecki, Piotr Jałocha.

W ostatnim pojedynku zmierzyła się debiutująca drużyna White Stars z Oldboyami. White Stars znaleźli się gronie zespołów po tym jak z turnieju wycofana została ekipa Whit Hunters. Nowi piłkarze to w dużej mierze zawodnicy Pogoni Wleń, dlatego też wynik z góry był przesądzony. Mimo wszystko Oldboye łatwo skóry nie sprzedali i walczyli do samego końca. Wynik 7:1 odzwierciedla dominację White Stars, lecz ambicji Oldboyom nie można odmówić.