Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 7059
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Roy Bennet Group” przeciw narkotykom. W Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 czerwca 2011, 9:43
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2011, 8:07
Autor: Angela
Fot. www.roybennettgroup.pl
Już w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej odbędzie się niezwykły koncert ,,Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki’’. Jamajczyk Roy Bennet oraz basista Krzysztof Witkowski z Roy Bennet Group wystąpią tylko w pięciu miastach w Polsce, w tym w Jeleniej Górze. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Takiego wydarzenia kulturalnego w Jeleniej Górze dawno nie było. ,,Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki’’ to koncert w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej poświęconej przeciwdziałaniu narkomanii wśród młodzieży. Roy Bennet Group, którego liderami są: śpiewający „gliniarz’’– Roy Bennett, na co dzień detektyw w Metropolitan Police oraz terapeuta, basista – Krzysztof Witkowski, instruktor terapii uzależnienia od narkotyków, będzie koncertował przez pięć dni. Czerwcowe koncerty dedykowane są artystom, którzy nadali nowy kierunek muzyce i którzy sami odeszli na skutek nadużywania narkotyków, m.in.: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison, itd. Nieprzypadkowo zatem pierwszy występ zespołu przypada na 26 czerwca –Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.

Tą niezwykłą atrakcję dla młodzieży nie tylko ze stolicy Karkonoszy, przygotowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

- Projekt jest połączeniem zawodowych aspiracji artystów z nowoczesną formą profilaktyki uzależnień, która jest alternatywą dla monotonnych wykładów i pogadankach o narkomanii, organizowanych w ramach akcji profilaktycznych na terenie całego kraju. Poprzez muzykę porusza on nie tylko sferę rozumu młodego człowieka ale również sferę emocji i estetyki. Czerwcowe przedsięwzięcie potrwa pięć dni i obejmie swoim działaniem kolejno: Wrocław, Jelenią Górę, Oleśnicę, Warszawę oraz Toruń. Tak wartościowa akcja ma szansę zwiększyć bezpieczeństwo młodych ludzi poprzez autentyczny przekaz, podczas którego artyści staną się równocześnie pedagogami – mówi Andrzej Marchowski, z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Partnerami akcji są: Fundacja Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Energo-Inwest-Broker S.A., Interclub Femina, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Wykluczonych i Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „Podwale Siedem” we Wrocławiu, Impresariat programu „Profilaktyka a Ty” - Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze a patronat honorowy sprawuje Pani Minister Zdrowia - Ewa Kopacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gos 25-06-2011 10:33
wyjustujcie tekst bo się źle to wygląda
~Obywatel 25-06-2011 12:13
Trzymam kciuki ale prawda jest taka że jak ktoś ćpa to przeważnie dla tego że nie widzi innych perspektyw na życie i oddaje się nałogowi by choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości. Szczególnie sprzyja temu jeleniogórska patologia młodych ludzi dla których autorytetami są ich koledzy którzy ćpają i dobrze się bawią kradnąc lub rozbijając reklamy sklepów lub przystanki.
~ 25-06-2011 16:36
koncert przeciwnarkomani a pewnie 75% to pprzyjda cpuny
~ZABOBRZANIN 25-06-2011 18:22
Sala przewietrzona po ostatnim występie ?
~trew 25-06-2011 21:57
@~gos Można im pisać to tysiąc razy. Oni nie wiedza co to jest justowanie. Po raz kolejny daje jelonce DARMOWĄ PORADĘ: w pliku styl.css w lini 979 należy dodać: text-align: justify;
~ja 27-06-2011 9:53
oni coś robią przeciw narkomani a masa ludzi siedzi i piepszy bzdury na ten temat. popieram

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group