Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7694
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerowe Fanaberie

Sobota, 15 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 5:20
Autor: Paweł Kruszyński
Jelenia Góra: Rowerowe Fanaberie
Fot. Paweł Kruszyński
Już po raz trzeci Hotel FAN we współpracy ze Strażą Miejska, Komendą Miejską Policji i Izersko-Karkonoskim Towarzystwem Kolarskim zorganizował imprezę plenerową o wdzięcznej nazwie „Rowerowe Fanaberie”.

Impreza odbyła się dnia 15 maja a w jej skład weszły: wyścigi w ramach Grand Prix Karkonoszy z podziałem na grupy wiekowe jako część sportowa, oraz pozostałe wydarzenia, w których brały udział dzieci i młodzież jako część edukacyjno-rozrywkowa imprezy. Zawody odbyły się na trasie motocrossu w obrębie dawnego poligonu, oraz na odcinku drogi rowerowej (vis a’ vis hotelu). Natomiast część edukacyjno-rozrywkowa, która miała miejsce na parkingu przy Hotelu FAN, składała się z FANklubu bezpiecznej jazdy – czyli toru rowerowego ze znakami drogowymi dla najmłodszych, oraz prezentacji akcji ratunkowej po wypadku drogowym (z udziałem Centrum Pomocy Drogowej P&Z i Społecznych Ratowników Drogowych). Dla dzieci zorganizowano również konkursy: plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze” oraz wiedzy „Bezpieczna droga rowerzysty” mające na celu sprawdzenie i polepszenie stanu świadomości najmłodszych o bezpiecznym poruszaniu się jednośladem. Doskonałym uzupełnieniem wszystkich atrakcji było bezpłatne znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy Komendy Miejskie Policji – pomocne w odzyskaniu roweru w przypadku kradzieży, a także pokaz sprzętu rowerowego. Wszyscy spragnieni i głodni cykliści mogli skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych a potrzebujący fachowej porady z oferty punktu z serwisem rowerowym.

„Rowerowe fanaberie III” okazały się imprezą bardzo udaną, sprawnie zorganizowaną i interesującą nie tylko dla fanów jednośladów. Tego typu imprezy są bezwzględnie potrzebne, ponieważ uczą dzieci i młodzież zachowania na drodze podczas jazdy rowerem. Propagują zdrowy styl życia skutecznie odciągając pociechy od komputerów czy telewizorów na rzecz uprawiania sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
328
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group