Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4871
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rowerowa wyprawa mieszkanki powiatu jeleniogórskiego

Piątek, 24 lipca 2015, 7:45
Aktualizacja: 7:47
Autor: Ts
Powiat: Rowerowa wyprawa mieszkanki powiatu jeleniogórskiego
Fot. Archiwum Starostwa
W rowerową podróż na trasie: powiat jeleniogórski – Dziwiszów – powiat wolsztyński – Wolsztyn wyruszyła 23 lipca Mariola Szczędor, rowerzystka z zamiłowania, od pięciu lat aktywnie uprawiająca tę formę aktywnej turystki.

Celem samotnej wyprawy jest przede wszystkim sprawdzenie własnych możliwości, a także poznanie walorów turystyczno - krajoznawczych partnera powiatu jeleniogórskiego tj. Powiatu Wolsztyn, który posiada piękne jeziora i lasy.

Ponadto zamiarem Marioli Szczędor jest zaproszenie mieszkańców powiatu wolsztyńskiego do odwiedzenia Karkonoszy, a także okolic Dziwiszowa. Jedną z propozycji jest zachęta do wspólnych wypraw rowerowych z możliwością wymiany wakacyjnej.

Rowerzystka przemierzy łącznie na jednośladzie 350 km, z czego drogę do Wolsztyna pokona w jeden dzień. W piątek zamierza zwiedzić na rowerze Wolsztyn i okolice, a drogę powrotną do domu rozłoży na dwa dni.

Pani Mariola ma również zamiar promować mobilną aplikację Karkonosze, która została w ostatnim czasie zrealizowana przez Powiat Jeleniogórski i jest dostępna bezpłatnie na Google Play.

Powrót planowany jest na sobotę (25.07). Informacje z trasy będą publikowane na Facebooku Pani Marioli oraz na Facebooku Marki Karkonosze. Przewidziane są również relacje z podróży w Muzycznym Radiu.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group