Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8412
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

z regionu: Rowerem szlakiem zamków, pałaców i twierdz

Środa, 16 września 2009, 10:34
Aktualizacja: 20:13
Autor: ahawer
z regionu: Rowerem szlakiem zamków, pałaców i twierdz
W drodze na zamek Bolczów w Rudawach Janowickich
Fot. ahawer
Bolesław Osipik członek Izersko – Karkonoskiego towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego zorganizował w sobotę 12 września br. rajd rowerowy szlakiem zamków, pałaców, ogrodów i twierdz.

Wyjazd nastąpił z Placu Ratuszowego o godz. 9:30. Wzięło udział trzech rowerzystów. Bolesław Osipik organizator, Mieczysław Osipik - uczestnik oraz Czesław Gajdziński - uczestnik. Dwie osoby wycofały się z powodu deszczu.

Trasa przejazdu:
Jelenia Góra - Łomnica - Wojanów - Trzcińsko - Janowice Wielkie

Zwiedzane pałace i zamki:
Łomnica (wejściówka 5zł), pałac Wojanów, pałac Wojanów - Bobrów (wejściówka 4zł + 1zł za możliwość fotografowania), Janowice Wielkie zamek Bolczów.
Na zamek udaliśmy się z rowerami szlakiem zielonym wspinając się do góry. W niektórych miejscach musieliśmy rowery przenieść przez kamienie, które utrudniały prowadzenie roweru. Mimo deszczu przybyło dużo gości. Wyjazd był pod względem organizowanej imprezy na zamku Bolczów pt. "Szlaki, zamki, ogrody i twierdze - czas na Bolczów" i "Poznaj historię zamku Bolczów". Pokazano jak wykuwa się zbroję. Były śpiewy, tańce i muzyka, a na końcu walka rycerzy i obrona zamku Bolczów.
Impreza organizowana była w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wróciliśmy szlakiem niebieskim, która jest również powrotem dla samochodów osobowych. Wróciliśmy do Jeleniej Góry o 19:10. Każdy z rowerzystów zrobił po 46 km. Jedyny rowerzysta, który przejechał z Sobieszowa do Janowic Wielkich i z powrotem zrobił 66 km to Mieczysław Osipik.Cali mokrzy od deszczu dotarliśmy do domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
123
Tak
33%
Nie
62%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group