Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 4483
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary/region: Rotarianie pomogli seniorom

Piątek, 24 czerwca 2011, 7:38
Aktualizacja: 8:26
Autor: Agrafka
Kowary/region: Rotarianie pomogli seniorom
Fot. Agrafka
W minioną środę Rotary Club Jelenia Góra oficjalnie przekazał trzy altany dla Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Ich wartość to 42 tys. zł, które zebrano podczas balu i koncertu charytatywnego. Podczas uroczystości przekazania nie zabrakło występów muzycznych i smacznego poczęstunku.

Fundatorzy altan byli zadowoleni, że mogli przysłużyć się polepszeniu komfortu wypoczynku pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Inspiracją do zakupienia "podarunku" był Interact, młodzieżowy klub rotariański w Kowarach, który współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Kowarach.

- Ponad rok temu wspólnie z młodzieżowym klubem Interact podjęliśmy decyzję o potrzebie stworzenia starszym mieszkańcom placówki, miejsca, gdzie mogliby spokojnie wypoczywać. Chcieliśmy zakupić otwarte altany, które dadzą schronienie zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Pieniądze były zbierane podczas balu charytatywnego i koncertu. Dzięki hojności sponsorów udało się zebrać 42 tysiące złotych, co starczyło w pełni na zakupienie trzech altan – powiedział Mieczysław Ligęza, skarbnik Rotary Club w Jeleniej Górze.

W Domu Pomocy Społecznej mieszka obecnie 56 seniorów. Najstarsza mieszkanka w placówce, pani Maria, dożyła pięknego wieku 101 lat.

– Często domy pomocy społecznej kojarzą się negatywnie, tymczasem nasza placówka jest dowodem na to, że można jeszcze długo żyć w godnych warunkach, nawet w placówkach społecznych. Prowadzimy kluby zainteresowań, gdzie podczas zajęć panie pięknie haftują i malują obrazy, które są później prezentowane na wystawach. Od dawna marzyliśmy o tym, żeby zrobić zadaszenie na ogrodzie, by nasi podopieczni mogli częściej korzystać z pięknej pogody i przebywać na świeżym powietrzu. Dzięki klubowi Rotarian nasze marzenia spełniły się, za co jestem bardzo wdzięczna – powiedziała Alicja Trembułowicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowarach.

Z nowego wyposażenia ogrodu cieszą się również, ci, dla których altany zostały zakupione.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak wspaniały dar. Teraz możemy spokojnie spędzać czas na dworze, nie straszny nam deszcz, ani upalne słońce – mówi Pani Anna z Kowar.
Po uroczystym przecięciu wstęgi wystąpił zaprzyjaźniony zespół „Śnieżynki” z czeskiego Domu Seniora z Liberca, który prezentował piosenki zarówno w języku polskim, jak i czeskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group