Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6354
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rotarianie podsumowali akcję z DKMS

Wtorek, 17 października 2017, 7:35
Aktualizacja: 22:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rotarianie podsumowali akcję z DKMS
Fot. Przemek Kaczałko
Około 70 potencjalnych dawców szpiku udało się zarejestrować w trakcie dwóch dni akcji w Galerii Sudeckiej, którą Rotary Club Jelenia Góra organizował przy współpracy z Fundacją DKMS. Jeleniogórscy przedsiębiorcy również dali dobry przykład...

Korzystając z okazji osoby zrzeszone w Rotary Clubie, które do tej pory nie zarejestrowały się jako potencjalni dawcy złożyli stosowne oświadczenia i poddali się badaniu polegającemu na pocieraniu wewnętrznej strony policzka specjalnym patyczkiem. Próbka posłuży fundacji do zbadania DNA, aby można było znaleźć w przyszłości genetycznego bliźniaka dla osoby chorującej na nowotwór krwi.

- Ci, którzy mogli, zarejestrowali się. Pierwszy raz organizujemy taką akcję – w sumie w 14 miastach Polski tj. Szczecin, Wrocław, Chełm - i muszę powiedzieć, że nie jesteśmy w szarym ogonie, bo z liczbą zebranych potencjanych dawców jesteśmy na poziomie Wrocławia – powiedział Wojciech Chadży, prezydent Rotary Club Jelenia Góra.

Rotarianie są ogromnie wdzięczni dyrekcji Galerii Sudeckiej, a także wolontariuszom z klubu koszykówki dziewcząt MKS MOS Karkonosze z prezesem Jerzym Gadzimskim. - Efekty są nadspodziewanie dobre, z czego jesteśmy ogromnie dumni – wyznał W. Chadży, który deklaruje, że w przyszłości akcja będzie powtarzana. Szacuje się, że akcja rotarian przyniosła ok. 1000 nowych potencjalnych dawców w Polsce.

- Warto się rejestrować, żeby móc pomóc w powrocie do zdrowia swojemu bratu bliźniakowi, który jest gdzieś na świecie – podkreślił Wojciech Chadży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group