Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7746
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rośnie hala sportowa

Sobota, 20 marca 2021, 7:01
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Rośnie hala sportowa
Fot. UM Jelenia Góra
Trwają prace przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 na jeleniogórskim Zabobrzu - największej placówce integracyjnej uczniów szkół podstawowych.
Wszystko idzie zgodnie z planem – powiedział Tomasz Kowalczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju UM. – Z toku prac bieżących można uważać, że termin końca roku, jako zakończenia budowy nie jest zagrożony.

Budowany obiekt jest ogromny, pomieści bez trudu nie tylko pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, ale i zaplecze, także ze specjalnymi pomieszczeniami i systemem komunikacji osób niepełnosprawnych. Ma to kosztować ok. 9,5 mln zł, z czego 1 mln zł to wsparcie PFRON.

Być może uzyskamy nieco wyższa pomoc z innych jeszcze źródeł – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. – Instytucje finansujące, dokonujące bieżącego monitoringu tej budowy wysoko oceniają naszą koordynację prac i ich tempo, więc może dostaniemy te środki, które pozostają w rezerwie, bądź są zwalniane z innych inwestycji. Hala ta jest dobrą odpowiedzią na zgłaszane potrzeby środowiska niepełnosprawnych, bo jest i winda między piętrami i urządzenia, które ułatwią komunikację, a z drugiej strony – optymalne wykorzystanie wszelkich możliwości budowlanych.

Nad halą znajdą się jeszcze dwa piętra, a część wygospodarowanych tam pomieszczeń będzie mogła pełnić funkcję klas lekcyjnych, bo akurat w tej szkole było ich za mało i uczniowie pracowali w mniejszym komforcie. Po zakończeniu budowy to także się zmieni.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
3
12%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
41
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
24%
Dostają o wiele za dużo
22%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group