Inwestycję wykonano na wniosek mieszkańców oraz dyrekcji i rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6.
- Myślę, że w sposób znakomity poprawi się bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci i młodzieży z Osiedla Orle. Panowie, którzy przeprowadzają dzieci są jeszcze na miejscu i jakiś czas zostaną, żeby dzieciaki przyzwyczaiły się do tego przejścia – powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła.
Podczas spotkania władz miasta z mediami wielokrotnie przejeżdżały autobusy i samochody ciężarowe. Było widać. że ruch odbywa się sprawnie, a długie pojazdy nie mają problemu z ruchem okrężnym.
- Trwają jeszcze prace wykończeniowe, wartość zadania wyniosła ponad 870 tys. zł. Dodatkowo przebudowana została kanalizacja sanitarna i burzowa – powiedział Jerzy Łużniak.
Jest również nowe oświetlenie, a wykonawca, czyli Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, położyło dywanik z trawy na wysepce, na której wiosną prezydent zapowiada zasadzenie krokusów. Trawnik wyłożono również przy chodnikach, układana jest kostka brukowa, więc prace mają się ku końcowi.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.