Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7613
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rondo w Cieplicach już przejezdne

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 11:11
Aktualizacja: Wtorek, 8 grudnia 2015, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko/Angela
Fot. Przemek Kaczałko
Od soboty (5.12) kierowcy mogą korzystać z nowo wybudowanego ronda, które powstało na skrzyżowaniu ul. Cieplickiej i Rataja w Jeleniej Górze. Formalny odbiór ronda odbędzie się 15 grudnia, który jest datą graniczną zakończenia inwestycji. Dzisiaj (7.12) prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wraz z swoim zastępcą Jerzym Łużniakiem i dyrektorem MZDiM Czesławem Wandzlem zorganizowali z tej okazji konferencję prasową.

Inwestycję wykonano na wniosek mieszkańców oraz dyrekcji i rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6.

- Myślę, że w sposób znakomity poprawi się bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci i młodzieży z Osiedla Orle. Panowie, którzy przeprowadzają dzieci są jeszcze na miejscu i jakiś czas zostaną, żeby dzieciaki przyzwyczaiły się do tego przejścia – powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła.

Podczas spotkania władz miasta z mediami wielokrotnie przejeżdżały autobusy i samochody ciężarowe. Było widać. że ruch odbywa się sprawnie, a długie pojazdy nie mają problemu z ruchem okrężnym.

- Trwają jeszcze prace wykończeniowe, wartość zadania wyniosła ponad 870 tys. zł. Dodatkowo przebudowana została kanalizacja sanitarna i burzowa – powiedział Jerzy Łużniak.

Jest również nowe oświetlenie, a wykonawca, czyli Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, położyło dywanik z trawy na wysepce, na której wiosną prezydent zapowiada zasadzenie krokusów. Trawnik wyłożono również przy chodnikach, układana jest kostka brukowa, więc prace mają się ku końcowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group