Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4747
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo w Cieplicach coraz bliżej

Wtorek, 24 listopada 2015, 7:42
Aktualizacja: Środa, 25 listopada 2015, 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rondo w Cieplicach coraz bliżej
Fot. Przemek Kaczałko
Utrudnienia w ruchu z jakimi spotykają się kierowcy udający się w kierunku Sobieszowa i z powrotem, z pewnością zostaną zapomniane, gdy tylko rondo na skrzyżowaniu ulic Rataja i Cieplickiej zostanie ukończone. Kierowcy są zadowoleni z inwestycji.

Średnica wyspy środkowej ma wynieść 14,5 m, a zewnętrza średnica ronda – 31,5. Szerokość jezdni na rondzie będzie wynosić 7 m. Ma to znacznie poprawić jakość jazdy i przede wszystkim bezpieczeństwo. Szczególnie, że w pobliżu znajduje się szkoła.

- To rondo będzie potrzebne, bo poprzednie rozwiązanie nie zdawało egzaminu – uważa jeden z kierowców regularnie robiący zakupy w pobliskich marketach. - Nie idzie to tak sprawnie jak powinno, ale od ponad tygodnia widać już postęp – dodał.

- Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Szczególnie osoby przyjezdne miały zawsze problem na tym skrzyżowaniu. Wielokrotnie widziałem jak zakręcali pod prąd. Do tego moje dzieci chodzą tu do szkoły, więc to lepsze rozwiązanie – powiedział kolejny napotkany kierowca na pobliskim parkingu, który zastanawia się, czy samochody ciężarowe i autobusy również bez większego problemu przejadą, w co wątpi, ale samo rozwiązanie ruchem okrężnym pochwala.

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group