Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6187
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Roman Kwaśnicki tasuje duże pieniądze

Poniedziałek, 10 listopada 2008, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Roman Kwaśnicki tasuje duże pieniądze
Roman Kwaśnicki był honorowym gościem inauguracji roku akademickiego 2009/2009 w Wyższej Szkole Menedżerskiej
Fot. TEJO
Na cztery łapy spadł były prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych, który stracił to stanowisko w atmosferze skandalu. Przytuliła go międzynarodowa organizacja zajmująca się ubezpieczeniem rolników. Teraz okazuje się, że z KRUS za czasów rządów Kwaśnickiego zniknęło 8 mln złotych. Z kolei w nowej pracy pana Romana z kont podległej mu organizacji wyparowało 1,3 miliona złotych.

To doniesienia dzisiejszego „Dziennika”, któremu w dużej mierze Roman Kwaśnicki, jeleniogórzanin, może „zawdzięczać” dymisję ze stanowiska prezesa KRUS. Gazeta ujawniła nepotyzm w kasie i zasugerowała, że jej eksprezes złamał ustawę antykorupcyjną.

Kiedy wszyscy byli przekonani, że skandal to polityczny koniec działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego z Jeleniej Góry, Kwaśnickim zaopiekowało się Międzynarodowe Stowarzyszenie Instytucji Zabezpieczenia Społecznego ISSA, które zajmuje się, między innymi, ubezpieczeniem rolników. Kwaśnicki był już prezydentem ISSA jeszcze sprawując funkcję prezesa KRUS.

Jak pisze „Dziennik”, z budżetu kasy na działalność ISSA przelano za prezesury Kwaśnickiego osiem milionów złotych. Działalność organizacji jest bowiem finansowana z budżetu państwa. Ale nikt nie kontroluje wydawanych na nią pieniędzy. Odpowiedzialni tłumaczą, że nie mają do tego prawa, bo ISSA to organizacja międzynarodowa. „Dziennik” ujawnia też, że tylko w ciągu miesiąca urzędowania Romana Kwaśnickiego w ISSA z jej kont wypłynęło 1, 3 mln zł.

Sprawę, czy podczas przejmowania przez Kwaśnickiego władzy w ISSA nie doszło do złamania prawa, wyjaśnia warszawska prokuratura. Doniesienie złożył poprzednik pana Romana. Dziennikarze zanalizowali to, co szef ISSA zrobił w trakcie swojej działalności: zorganizował jedną konferencję i wydał broszurę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group