Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5509
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinnie i zdrowo w SP 8

Niedziela, 5 czerwca 2016, 8:21
Aktualizacja: 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rodzinnie i zdrowo w SP 8
Fot. Przemek Kaczałko
Sobotnie przedpołudnie (4.06) w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze upłynęło pod znakiem festynu rodzinnego, promującego zdrowy tryb życia. Były pyszne przekąski z naturalnych składników, konkursy plastyczne, muzyczne oraz wiele innych atrakcji.

Dla dzieci i ich rodziców przygotowano degustację produktów z gospodarstwa ekologicznego „Łomniczanka” Janiny Zimmer, występ zespołu folklorystycznego „Karkonosze”, zumbę dla dzieci i dorosłych, miasteczko ruchu drogowego straży miejskiej, malowanie twarzy, występ zespołu tanecznego „Ósemeczka” i „Junior Dance” oraz studia piosenki.

Nie zabrakło kursu pierwszej pomocy, stoiska policji wraz ze znakowaniem rowerów, a także gier i zabaw zapewnionych przez harcerzy. W części ruchowej można było wziąć udział w konkursie „rzutu beretem teściowej”, zawodach piłkarskich i wielu innych. Dzieci, rodzice i nauczyciele „Ósemki” przygotowali również pyszne kanapki i inne cuda, które nie tylko smakowały przybyłym gościom, ale i cieszyły oko.

- Jest to temat naszych czasów. Musimy dbać o zdrowie, a czym skorupka za młodu... - argumentowała Maria Silbert-Salabura, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 8. - Cieszymy się, że pogoda dopisała. W szkole stawiamy na ruch fizyczny i zdrowe żywienie – przyznała dyrektorka mówiąc o uczestnictwie w programie „Aktywnie po zdrowie”.

Wstęp na imprezę pod hasłem „Czas na zdrowie” zapewniały dwie nakrętki, a na scenie wystąpiła Klaudia Kwiecińska, która w dalszym ciągu talentem wokalnym, z pomocą ludzi dobrej woli, walczy o uratowanie wzroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group