Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4817
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinna zabawa w filmowym klimacie

Poniedziałek, 13 listopada 2017, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 14 listopada 2017, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rodzinna zabawa w filmowym klimacie
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny Rodzinny Poranek w MDK Muflon. Tym razem uczestnicy wcielili się w rolę małych filmowców, ale były też warsztaty artystyczne i bajka z głównymi bohaterami obecnego sezonu, czyli Bolkiem i Lolkiem. Nie zabrakło również atrakcji dla rodziców.

W trakcie poranka wybrani mali aktorzy pod okiem reżysera tworzyli specjalny film. - Będzie on o szukaniu weny starego reżysera, który bardzo chce otrzymać Oscara, więc najpierw spróbuje stworzyć western, następnie horror, może melodramat, a może sci-fi - uchylała rąbka tajemnicy Agnieszka Gierus, jedna z prowadzących poranek w Muflonie. Jak się okazało, starania przyniosły spodziewane efekty i ekipa filmowa mogła się radować z wymarzonej nagrody. W tzw. międzyczasie dzieci tworzyły trójwymiarowy obrazek, do czego bardzo chętnie włączali się rodzice. - Wbrew pozorom jest to trudne zadanie. Jak się pozna technikę, to wydaje się łatwe, ale trzeba się nauczyć - mówiła Agata Makutynowicz-Turska, współprowadząca poranki.

Nie zabrakło projekcji kolejnego odcinka kultowej bajki. - Bolek i Lolek będą próbowali nakręcić film, ale jak zwykle napotkają różne przeszkody - zapowiadała Agnieszka Gierus.

Tradycyjnie, maluchy przygotowały w domu pracę artystyczną, która miała zawierać tym razem cztery klatki z filmu, opowiadające dowolną historię. Autorzy nagrodzonych prac otrzymywali kupony do KFC. Ponadto na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla uczestników, które zapewnili pozostali sponsorzy, a organizatorzy serdecznie zapraszają na grudniowy poranek, kiedy to do domu kultury w Sobieszowie zawita nie kto inny, jak Święty Mikołaj.

10 grudnia do wyboru będzie zabawa o godzinie 10:00 i 12:00, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać. - Mikołaj spotka się ze złotą rybką, bo wiadomo - wszystkie dzieci piszą życzenia do Mikołaja, a on też chciałby coś dostać, więc zwrócił się do złotej rybki. Czy spełni jego życzenie, przekonamy się w grudniu - zapowiada A. Gierus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group