Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7720
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Rockowy Orlik” czeka na zespoły

Wtorek, 10 listopada 2015, 20:45
Aktualizacja: 20:49
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: „Rockowy Orlik” czeka na zespoły
Fot. Archiwum Przystani Twórczej
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze stworzyła miejsce, w którym amatorskie zespoły muzyczne, grające dla przyjemności lub mające już jakieś osiągnięcia, mogą bezpłatnie rozwijać swoją pasję i talent. Z „Rockowego Orlika” korzystać może każdy.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, cieplickiemu ośrodkowi kultury udało się spełnić marzenie młodych artystów, którzy dotąd nie mieli gdzie wspólnie tworzyć, uczyć się grać czy śpiewać.

Zrealizowany ze środków MKiDN projekt „Trampolina kultury” zakładał remont i wyposażenie pomieszczeń zajmowanych przez Przystań pod stworzenie nie tylko sali prób muzycznych, ale także Rodzinnego Miejsca Spotkań, w którym odbywać się będą warsztaty i zajęcia dla dzieci i ich opiekunów.

Jeleniogórscy muzycy od kilku lat zabiegali o stworzenie takiego miejsca, a w ubiegłym roku do budżetu obywatelskiego zgłosili projekt „Rockowy Orlik”, który zakładał dostosowanie dwóch pomieszczeń magazynowych w Przystani Twórczej na salę prób muzycznych. Projekt, choć nie przeszedł, zyskał prawie 500 głosów, co pokazało, ilu zwolenników ma ten pomysł.

Na szczęście Przystani Twórczej udało się pozyskać środki na realizację tego zadania. Z dwóch pomieszczeń powstała nowoczesna, wygłuszona sala, która zapewnia komfort i warunki do rozwijania muzycznych pasji. W ramach projektu zakupiony został także instrument klawiszowy, który jest do dyspozycji artystów. Muzycy mogą korzystać z innego sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia prób, który Przystań zakupiła w 2012 roku, dzięki realizacji projektu „I wszystko gra- zakup sprzętu nagłośnieniowego do nowej siedziby”.

Z „Rockowego Orlika” młodzi artyści mogą korzystać w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Przystani Twórczej. Chętni mogą zapisywać się osobiście (w siedzibie instytucji) lub telefonicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group