Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9730
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rock Jelenia – już w sobotę!

Środa, 6 lipca 2016, 9:14
Aktualizacja: 9:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rock Jelenia – już w sobotę!
Fot. JCK
Już w najbliższą sobotę (9.07) wielbiciele cięższego brzmienia spotkają się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze. Okazją ku temu będzie impreza pn. Rock Jelenia, w której wystąpią znane w środowisku zespoły: Fort BS oraz Sexbomba.

Fort BS:
Zespół Fort BS powstał w roku 1983, kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR Jarocin'84, gdzie po raz drugi kapela grała następnego roku. Zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” Fort BS wziął udział w FMR Jarocin'86 i zostaje jednym z laureatów i otrzymał też nagrodę od władz Jarocina. Nazwa Fort BS trafiła do świadomości odbiorców. Numer „Rozhulantyna” trafił na składankę „Jeszcze Młodsza Generacja”. Grupa jeździła z koncertami po kraju.Przyjaciel zespołu (niejaki Maken) własnymi siłami wydał pierwszą kasetę, która była rozprowadzana na koncertach. W roku 1992 ukazało się pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu pt. „Punk & Roll”. Materiał zawiera 15 „czaderskich” utworów. Rok później wychodzi drugie wydawnictwo „Tutaj wszystko jest inaczej”, które jest materiałem koncertowym. Po raz kolejny kapela zagrała na festiwalu w Jarocinie, pojawiła się także w katowickim Spodku na festiwalu Odjazy'93 oraz grała za zachodnią granicą w Monachium na Rock–Festiwal. Utwory zespołu ukazały się na licznych składankach: „Czadu”, „Był kiedyś Jarocin”, „Top Punks” i „Odlot”. Trzeci materiał „Hooligans from Fort BS” ukazał się w roku 1994, w którym to też po raz kolejny zespół zagościł na FMR Jarocin'94.

Po długiej przerwie spowodowanej m.in. wyjazdem Cichego do Anglii zespół powrócił w roku 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Okazuje się, że muzyce w przeciwieństwie do członków zespołu nie przybywa lat. Wkrótce Fort BS zaczął grać regularne koncerty odwiedzając kolejne miasta Polski. Cichy na stałe opuścił Wyspy wracając do Ojczyzny w tym roku. Kapela z wielkim zapałem zaczęła prace nad nowym materiałem. „Lekcja historii” zawierać będzie materiały z wydawnictw " Punk 'n Roll " oraz "Hooligans". Znajdą się też tam materiały archiwalne z FMR Jarocin'84, prób oraz cztery premierowe numery, które są zapowiedzią premierowego wydawnictwa – czytamy na stronie organizatora.

Obecny skład :
Robert Cichocki- głos
Paweł Szczypka - bass
Łukasz Łoś - gitara
Piotr Pawlak - gitara
Rafał Wiaderek – perkusja.

Sexbomba:
W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment, żeby zdetonować ładunek o nazwie Sexbomba i skumulować jego energię w wąska wiązkę rock and rollowego ognia... Zespół Sexbomba gra polską muzykę rockandrollową nieprzerwanie, od 1986 r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986 r. Muzyka Sexbomby to kombinacja punk rocka i rock and rolla w różnych proporcjach na różnych płytach. Do tej pory Sexbomba nagrała 10 płyt: „ To Niemożliwe”1990, „ Alkohol”1992, „Zamachy Bombowe” 1993, „Boom” 1993, „Viva” 1996, „Hallo, To Ja”1999, „Woda.Woda.Woda.” 2000, „Historia jakiej Nie Znał Świat” 2001, „Newyorksyty” 2005 i „ Lekcja Historii” 2006 – opisują kapelę organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group