Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2865
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Roboty na Pomorskim. Utrudnienia w ruchu

Wtorek, 3 grudnia 2013, 7:11
Aktualizacja: Środa, 4 grudnia 2013, 6:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Roboty na Pomorskim. Utrudnienia w ruchu
Fot. Angela
Do końca grudnia br. mogą potrwać utrudnienia na krajowej trójce w rejonie Osiedla Pomorskiego, gdzie trwa budowa kanalizacji i wymiana sieci wodociągowej. Fragment jednego pasa jezdni jest całkowicie wyłączony z ruchu, a drugi ma głębokie wycięcia w asfalcie. – O utrudnieniach informują znaki, ale wielu kierowców nie zwraca na nie uwagi – skarży się nasz Czytelnik.

- Rozpędzone samochody jadące od Jeleniej Góry w kierunku Szklarskiej Poręby w ostatniej chwili skręcają przed znakiem informującym o wyłączeniu fragmentu jezdni i wjeżdżają na przeciwległy pas – skarży się nasz Czytelnik Paweł. – z kolei jadąc z naprzeciwka kilkanaście metrów dalej jest wycięty asfalt na sporą głębokość. Wpadając w taką dziurę można urwać zawieszenie – dodaje Czytelnik, który ostrzega kierowców przed pułapkami w tym miejscu.

Jak informuje Marina Kaźmierkiewicz, kierownik jednostki realizującej projekt spółki Wodnik, prace na „trójce” są już na finiszu, ale odbudowa jezdni może jeszcze potrwać. Utrudnienia powinny zniknąć w tym miesiącu – mówi Marina Kaźmierkiewicz.

Inwestycja pod nazwą „Kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa -“ rejon Osiedla Pomorskiego i ul. Warszawskiej” jest częścią dużego projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Jelenia Góra” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: EGBUD i BUSKOPOL. Wartość prac to ponad 7 mln 084 tys. zł brutto. Przewidywany termin zakończenia wszystkich robót to maj 2014.

W ramach tego zadania wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 8,5 km wraz z przyłączami. Równocześnie trwa przebudowa sieci wodociągowej o długości ok. 2,2 km.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group