Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3274
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Robert Obaz podsumował sześć miesięcy w Sejmie

Poniedziałek, 11 maja 2020, 17:40
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 9:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Robert Obaz podsumował sześć miesięcy w Sejmie
Fot. Przemek Kaczałko
Mija 6 miesięcy odkąd Robert Obaz reprezentuje okręg legnicko–jeleniogórski w Sejmie. Polityk Wiosny Roberta Biedronia w ramach podsumowania przedstawił dane statystyczne, które potwierdzają jego aktywność poselską.

Jak wylicza poseł, w trakcie 11 posiedzeń Sejmu wziął udział w 1285 głosowaniach (99,3 proc.). W tym czasie złożył 347 interpelacji (10. miejsce wśród 460 posłów) i 23 zapytania (17. miejsce).

Robert Obaz jest członkiem czterech zespołów parlamentarnych: ds. przyszłości pracy, ds. infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku, ds. organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego oraz ds. samorządności. Ponadto jest członkiem 3 grup bilateralnych: polsko-chińskiej, polsko-czeskiej i polsko-izraelskiej. Polityk Nowej Lewicy jest też członkiem dwóch komisji: do spraw petycji oraz polityki senioralnej.

W danych statystycznych mieszkaniec Goduszyna zdecydowanie wyprzedza pozostałych parlamentarzystów z Jeleniej Góry – Zofię Czernow z KO (12 interpelacji, 1 zapytanie) i Marzenę Machałek z PiS (brak interpelacji i zapytań). Znacznie mniej aktywna jest też warszawianka - Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, która zdobyła mandat poselski z naszego regionu (3 interpelacje, brak zapytań).

Obiecałem, że będę aktywnym posłem i taki jestem. To dla mnie ogromne doświadczenie, wiele jeszcze muszę się nauczyć w Sejmie, ale myślę, że interwencje, które podejmowałem poprzez media i z mieszkańcami - udało się doprowadzić do końca - powiedział Robert Obaz, wspominając m.in. o otwarciu ruchu granicznego w Lubawce. - Staram się jak najmocniej reprezentować mieszkańców naszego regionu - zapewnia poseł.

W trakcie konferencji prasowej polityk Nowej Lewicy odniósł się również do kwestii wyborów prezydenckich, działań samorządu Jeleniej Góry, czy sytuacji związanej z koronawirusem, o czym poinformujemy w osobnych artykułach.

Twoja reakcja na artykuł?

14
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
10%
Nudzi
2
7%
Smuci
1
3%
Złości
10
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group