Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8673
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Robert Obaz interweniuje ws. podwyżki cen za śmieci

Środa, 17 lutego 2021, 15:48
Aktualizacja: 15:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Robert Obaz interweniuje ws. podwyżki cen za śmieci
Fot. Przemek Kaczałko
Postanowiłem złożyć do wojewody interwencję poselską w sprawie uchwały śmieciowej - powiedział na wstępie dzisiejszej konferencji poseł Robert Obaz. Polityk Wiosny stara się zatrzymać podwyżkę cen, którą mieszkańcom Jeleniej Góry "zafundowali" radni Koalicji Obywatelskiej.

Jak zaznaczył poseł, prezydent Jerzy Łużniak niezgodnie z ustawą wziął pod uwagę przy obliczaniu stawki tylko mieszkańców, którzy złożyli deklaracje.

Dzisiaj 20 proc. mieszkańców Jeleniej Góry nie płaci za śmieci, a w innych miastach to jest 5-10 proc. - mówił Robert Obaz, który nawiązał również do Konstytucji RP. - Art. 84 mówi o równości danin, a więc wszyscy powinniśmy płacić. Uchwała jest też niezgodna z dyrektywą unijną, która mówi, że za śmieci płaci ten, kto je generuje. Mamy sytuację, że w przypadku odbioru śmieci z nieruchomości niezamieszkałych (np. markety spożywcze, duże zakłady pracy) - jako mieszkańcy dokładamy 2,5 mln zł. Opłata nie jest przerzucona na osoby generujące śmieci, tylko na mieszkańców - tłumaczył polityk lewicy.
Inne gminy wydzieliły z całego systemu komunalnego nieruchomości niezamieszkałe i zobowiązały podmioty prowadzące działalność gospodarczą do podpisania umów bezpośrednio z dostawcą. To automatycznie nie przerzuca kosztów na mieszkańców - dodał parlamentarzysta z Goduszyna.

R. Obaz zastrzega, że w przypadku braku poparcia jego argumentów u wojewody, odwoła się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

66
79%
Cieszy
10
12%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
410
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group