Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5711
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rewolucji nie przewiduje

Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Jelenia Góra: Rewolucji nie przewiduje
Fot. Jelonka.com
Rozmowa z Robertem Tarsą, nowym dyrektorem jeleniogórskiego WORDu

<i> Jest Pan szczęściarzem, czy też tonąycm, który chwyta się brzytwy? </i>
Robert Tarsa: Ani jednym ani drugim. Obiegowa opinia o WORDzie może nie jest najlepsza, zwłaszcza w związku z wydarzeniami korupcyjnymi. Ale nie dotyczą one bezpośrednio WORDu. Żaden z obecnych pracowników ośrodka nie był nawet przesłuchiwany przez policję. Sprawa dotyczy instruktorów nauki jazdy oraz lekarza, jak wyczytałem w prasie, a nie egzaminatorów.

<i>Gdyby jednak okazało się, że któryś z pracowników ośrodka byłby w sprawę uwikłany, jakie poniósłby konsekwencje?</i>
Takie jak pracownik każdej firmy. Skutkowałoby to rozwiązaniem umowy o pracę. Ale musiałby mieć poważne zarzuty prokuratorskie. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie zarzuty się potwierdzają w trakcie postępowania.

<i> Czy zamierza Pan odświeżyć grono egzaminatorów?</i>
Trudno mi powiedzieć, pracuję tu zaledwie od kilku dni. W ośrodku jest 14 egzaminatorów a wśród nich tylko kilku pracowało wówczas, kiedy na jaw wyszły afery korupcyjne. Bardziej chciałbym się skoncentrować na wykonaniu zaleceń po kontroli urzędu marszałkowskiego.

<i>Jakie to zalecenia? </i>
Najczęściej chodzi o drobne nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji. Trzeba ustalić kilka zasad, np. korzystania z mienia WORDu po godzinach pracy. Trzeba też przyjrzeć się przetargom, które ogłosiliśmy. Planujemy zakup samochodu ciężarowego z przyczepą oraz 6 aut osobowych.

<i> A kolejki? Na egzamin czeka się prawie 2 miesiące. Temu nie trzeba się przyjrzeć? </i>
Zamierzam wprowadzić możliwość egzaminowania w soboty a także popołudniami. Powinno to ucieszyć zwłaszcza osoby pracujące, gdyż będą mogły dopasować sobie godzinę egzaminu. Kolejki to rzeczywiście kłopot, chociaż w porównaniu z innymi ośrodkami egzaminacyjnymi, czas oczekiwania na egzamin u nas nie jest aż taki długi.

<i> Czy poprawi się zdawalność? </i>
Poprawi się wtedy, jeśli zdający będą lepiej przygotowani. Z tym bywa różnie. Niektórzy przychodzą dobrze przygotowani i oni nie mają problemów z egzaminem. Tym bardziej, że testy są łatwiejsze niż kiedyś.
Nie mogę wpływać na decyzje egzaminatorów. Są do tego odpowiednie przepisy i będę zwracał uwagę, by je przestrzegano. Zasugeruję, żeby egzaminatorzy podejmowali mniej restrykcyjne decyzje. Szczególną uwagę mają zwracać na bezpieczeństwo. Kiedyś egzaminator z linijką sprawdzał, czy zdający zaparkował równo. Dla mnie o wiele ważniejsze jest, czy zrobił to bezpiecznie.

<i> Co jeszcze zmieni się po przyjściu Roberta Tarsy? </i>
Na pewno organizacja pracy. Ośrodek ma sprzyjać interesantom. Chcę, aby pracownicy mieli świadomość, że nasi klienci są dla nas najważniejsi. Nie będę tolerował arogancji pracowników. Jeśli kursant nie zda, powinien mieć świadomość błędów, jakie popełnił. Chcę zamontować też kamery w samochodach ciężarowych. Obecnie są one tylko w pojazdach osobowych. No i zamierzam rozszerzyć ofertę dla szkół a nawet przedszkoli. Mam na myśli organizację szkoleń dotyczących bezpieczeństwa na drogach, konkursów dla młodzieży. Już rozmawiałem z kilkoma dyrektorami szkół. Przyjęli ten pomysł pozytywnie.

<i> Jaka była pierwsza Pana decyzja? </i>
Zakup programu do prowadzenia księgowości elektronicznej. Może to dziwne, ale do tej pory księgowość rozliczana była ręcznie.

<i> Dziękujemy za rozmowę </i>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group