Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2781
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewolucji nie przewiduje

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. Jelonka.com
Rozmowa z Robertem Tarsą, nowym dyrektorem jeleniogórskiego WORDu

<i> Jest Pan szczęściarzem, czy też tonąycm, który chwyta się brzytwy? </i>
Robert Tarsa: Ani jednym ani drugim. Obiegowa opinia o WORDzie może nie jest najlepsza, zwłaszcza w związku z wydarzeniami korupcyjnymi. Ale nie dotyczą one bezpośrednio WORDu. Żaden z obecnych pracowników ośrodka nie był nawet przesłuchiwany przez policję. Sprawa dotyczy instruktorów nauki jazdy oraz lekarza, jak wyczytałem w prasie, a nie egzaminatorów.

<i>Gdyby jednak okazało się, że któryś z pracowników ośrodka byłby w sprawę uwikłany, jakie poniósłby konsekwencje?</i>
Takie jak pracownik każdej firmy. Skutkowałoby to rozwiązaniem umowy o pracę. Ale musiałby mieć poważne zarzuty prokuratorskie. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie zarzuty się potwierdzają w trakcie postępowania.

<i> Czy zamierza Pan odświeżyć grono egzaminatorów?</i>
Trudno mi powiedzieć, pracuję tu zaledwie od kilku dni. W ośrodku jest 14 egzaminatorów a wśród nich tylko kilku pracowało wówczas, kiedy na jaw wyszły afery korupcyjne. Bardziej chciałbym się skoncentrować na wykonaniu zaleceń po kontroli urzędu marszałkowskiego.

<i>Jakie to zalecenia? </i>
Najczęściej chodzi o drobne nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji. Trzeba ustalić kilka zasad, np. korzystania z mienia WORDu po godzinach pracy. Trzeba też przyjrzeć się przetargom, które ogłosiliśmy. Planujemy zakup samochodu ciężarowego z przyczepą oraz 6 aut osobowych.

<i> A kolejki? Na egzamin czeka się prawie 2 miesiące. Temu nie trzeba się przyjrzeć? </i>
Zamierzam wprowadzić możliwość egzaminowania w soboty a także popołudniami. Powinno to ucieszyć zwłaszcza osoby pracujące, gdyż będą mogły dopasować sobie godzinę egzaminu. Kolejki to rzeczywiście kłopot, chociaż w porównaniu z innymi ośrodkami egzaminacyjnymi, czas oczekiwania na egzamin u nas nie jest aż taki długi.

<i> Czy poprawi się zdawalność? </i>
Poprawi się wtedy, jeśli zdający będą lepiej przygotowani. Z tym bywa różnie. Niektórzy przychodzą dobrze przygotowani i oni nie mają problemów z egzaminem. Tym bardziej, że testy są łatwiejsze niż kiedyś.
Nie mogę wpływać na decyzje egzaminatorów. Są do tego odpowiednie przepisy i będę zwracał uwagę, by je przestrzegano. Zasugeruję, żeby egzaminatorzy podejmowali mniej restrykcyjne decyzje. Szczególną uwagę mają zwracać na bezpieczeństwo. Kiedyś egzaminator z linijką sprawdzał, czy zdający zaparkował równo. Dla mnie o wiele ważniejsze jest, czy zrobił to bezpiecznie.

<i> Co jeszcze zmieni się po przyjściu Roberta Tarsy? </i>
Na pewno organizacja pracy. Ośrodek ma sprzyjać interesantom. Chcę, aby pracownicy mieli świadomość, że nasi klienci są dla nas najważniejsi. Nie będę tolerował arogancji pracowników. Jeśli kursant nie zda, powinien mieć świadomość błędów, jakie popełnił. Chcę zamontować też kamery w samochodach ciężarowych. Obecnie są one tylko w pojazdach osobowych. No i zamierzam rozszerzyć ofertę dla szkół a nawet przedszkoli. Mam na myśli organizację szkoleń dotyczących bezpieczeństwa na drogach, konkursów dla młodzieży. Już rozmawiałem z kilkoma dyrektorami szkół. Przyjęli ten pomysł pozytywnie.

<i> Jaka była pierwsza Pana decyzja? </i>
Zakup programu do prowadzenia księgowości elektronicznej. Może to dziwne, ale do tej pory księgowość rozliczana była ręcznie.

<i> Dziękujemy za rozmowę </i>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jo -ja 24-04-2007 12:36
a co to jest WORD
~do jo-ja 24-04-2007 13:46
WORD to taki programik do pisania na PC-cie.hehe WORD- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.a co do egzaminow na prawko czeka sie jak za czasów komuny na pralke 2 miechy.heh
~:) 24-04-2007 14:15
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego:)
~Łukasz 24-04-2007 14:52
a istruktorzy dalej beda brali nic sie nie zmieni tylko dziwi mnie to ze nowy dyrektor tego nie widzi albo moze po prostu nie moze inaczej wypowiadac sie w mediach Bo jesli prokuratura nie postawila zazutow to nie znaczy ze tego nie ma panie dyrektorze a nawet jakby to trzeba zapobiegac a nie czekac az sie stanie pozadrawiam i zycze powodzenia
~voiva 24-04-2007 15:52
Tarsa narobil nic niew robil jako wojt podgorzyna i teraz sie do jeleniej przeniosl... poczekamy zobaczymy...
~do voiva 24-04-2007 19:12
Skoro nic nie wiesz to nie pisz takich glupot.
~kursant 24-04-2007 21:25
Samochody trzeba kupić,kursanty miejcie się na baczności.
~Fragles 24-04-2007 22:27
Brawo Robert tak trzymaj masz poparcie pozdrowienia od starego drajwera Zbyszka
~wqrwiony 26-01-2008 1:56
<i> regulamin złamany </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group