Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewitalizacja fontanny (nie)zgodna z prawem?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 maja 2014, 7:46
Aktualizacja: Piątek, 16 maja 2014, 7:23
Autor: Angela
Fot. Tomasz Taf, Ernest Grzeszczakowski
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy rewitalizacji fontanny przy zbiegu ulic Wolności i Wojska Polskiego w Jeleniej Górze złożyli do prokuratury i Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych radni z komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Co zarzucają oni władzom miasta? Wydanie niemal 1 mln zł bez przetargu, czyli z tzw. wolnej ręki.

Jak mówił Oliwer Kubicki, przewodniczący zespołu kontrolnego komisji rewizyjnej, do złamania prawa mogło dojść, bo inwestycja której wartość sięgnęła prawie miliona złotych, została potraktowana jako zamówienie uzupełniające rewitalizacji Parku Zdrojowego.

- Zdaniem zespołu kontrolnego nie było żadnych przesłanek faktycznych i podstaw prawnych, dla których przebudowę fontanny w pobliżu centrum Jeleniej Góry można było uznać za uzupełnienie zadania rewitalizacji Parku Zdrojowego znajdującego się w Cieplicach – mówił radny Oliwer Kubicki. – Prawo zamówień publicznych wyraźnie mówi o tym, że zamówienie uzupełniające powinno być przewidziane w przetargu dla zamówienia podstawowego i powinno być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Naszym zdaniem zgodne z przedmiotem zamówienia nie jest. Poza tym najpierw ogłoszono przetarg na remont tej fontanny, następnie go unieważniono po to, by dać to zlecenie z wolnej ręki firmie, która startowała w przetargu, ale go przegrała. Dodatkowo ta sama firma realizowała już rewitalizację Parku Zdrojowego i było wobec niej mnóstwo zastrzeżeń. Nie rozumiemy więc, dlaczego władze miasta postanowiły zlecić to zadanie firmie nierzetelnej i nie wywiązującej się z terminów w poprzednich pracach. To skandal! – dodał Oliwer Kubicki.

Radny PiS mówił, że sprawa została zgłoszono do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, która nie dopatrzyła się nieprawidłowości, bo badała inny aspekt sprawy. Dlatego radni na prokuraturze nie poprzestali.
- Prokuratura badała sprawę pod kątem ewentualnych strat, których nie można udowodnić w sytuacji, kiedy drugi przetarg się nie odbył – mówił radny PiS. – Dlatego komisja rewizyjna podjęła decyzję, by skierować sprawę do najbardziej kompetentnego organu - Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Od styczniu trwa wyjaśnienie tej sprawy. W kwietniu br. zapytaliśmy o wyniki, ale otrzymaliśmy informację, że to postępowanie wciąż trwa, co świadczy o tym, że sprawa nie jest tak oczywista, jak się mogło wydawać urzędnikom czy władzom miasta – dodał Oliwer Kubicki.

Zarówno prezydent Marcin Zawiła, jak i jego zastępca Jerzy Łużniak przekonywali, że nieprawidłowości żadnych nie było. - Po pierwsze koszt zadania wykonanego z wolnej ręki był i tak niższy niż najniższa oferta złożona w przetargu – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Po drugie sprawa była badana przez prokuraturę, która nie dopatrzyła się przestępstwa. Nieprawidłowości w tym zakresie nie dopatrzyła się również Regionalna Izba Kontroli, która kontrolowała dokumenty miasta z ostatnich czterech lat. Warto więc wybrać się latem w okolicę tego obiektu, by zobaczyć ilu mieszkańców z niego korzysta. Dla mnie satysfakcja mieszkańców jest ważniejsza niż dywagacje prawne i wątpliwości państwa radnych – dodał.

Te słowa prezydenta M. Zawiły, zamiast uspokoić, tylko podgrzały atmosferę dyskusji radnych.

- Początkowo remont tej fontanny miał kosztować 700 tys. zł, potem ta kwota rosła i zamiast odrębnego zadania powstało zadanie dodatkowe, a prokuratura umorzyła śledztwo, bo zajęła się innym aspektem sprawy – mówił radny Józef Sarzyński. - Moim zdaniem mamy do czynienia z ewidentnym złamaniem prawa, bo ten remont pierwotnie nie był włączony do zadania głównego – dodał.

- Ustawa o zamówieniach publicznych nie mówi, że ma być najtaniej czyli najgorzej - dodał radny PiS Ireneusz Łojek – bo każde zadanie powinno być robione zgodnie z prawem po to, by zleceniodawca uzyskał to, czego oczekiwał.

Wyjaśnienia prezydenta ostro skrytykował również radny Rafał Szymański. – To jest jakiś absurd, że musimy wysłuchiwać takich historyjek, które są naigrywaniem się z wyborców i z budżetu. Należy wyciągać wnioski z błędów, a nie obiecywać, że następnym razem będzie dobrze i wciskać ludziom, że powinni się cieszyć, że w ogóle coś powstało – mówił.

Na koniec dyskusji Oliwer Kubicki przekonywał, że skoro wybrana z wolnej ręki firma obniżyła swoją ofertę złożoną w przetargu o niemal 0,5 mln zł, to inne firmy z pewnością też by zeszły z ceny. - Trzeba było ogłosić drugi przetarg i wybrać najtańszą ofertę, a nie dawać to zlecenie komuś z wolnej ręki, kto już robił fontannę w mieście i zrobił ją źle, a do tego szykował się do sprzedaży swoich akcji – dodał O. Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~ 15-05-2014 7:55
Prawo swoje, ludzie swoje... Rozumowanie władz, beszczelne. Kasa nie nasza, podatnika.., można trwonić!
~pan buk 15-05-2014 7:55
podświetlenie fontanny już działa?
~ 15-05-2014 8:03
wybory idą, radni się obudzili, teraz będą atakować. nie jestem za Complexem, wprost przeciwnie, ale do cholery gdzie oni byli przez ostatnie lata jak to realizowano? Ta sama sytuacja powtórzy się niebawem z termami, z parkiem w cieplicach już jest walka, jak skończą remont fontanny na ratuszu to za kilka lat przed wyborami jakimiś też będzie afera i krzyki... żenada radni.. .żenada.... teraz to potraficie, szkoda że nie w czas...
~fff 15-05-2014 8:15
tak działają tyle ze znowu swiatełka się nie swiecą
~zakonnik 15-05-2014 8:22
W którym roku była remontowana fontanna? Dlaczego zaraz po remoncie nie wyciągnięto konsekwencji? Prokuratura Rejonowa UMORZY dochodzenie, bo są nietykalni i wszystko im wolno. Należy zgłosić do CBA Warszawa i wskazać wszystkich decydentów. Oni zlecą badanie oddziałowi we Wrocławiu, a CBA W-ro musi złożyć dokładny raport Warszawie. Jeszcze tą sprawą zainteresować NIK i premiera Tuska jakich ma pełowców w Jeleniej Górze. I tak gó..o będzie, ktoś za kasę wybudował dom, ktoś pojechał na dobre wczasy, ktoś kupił dobry samochód. Gdzie była komisja rewizyjna przez ten czas i czas remontu?? Oni są też współwinni. śpiochy?
~zakonnik 15-05-2014 8:28
Proszę podać opinii publicznej , która firma remontowała fontannę. Wszystko będzie jasne kto stoi za tym zamówieniem z rady miasta.
~oooo 15-05-2014 8:33
Kto robił wycenę projektu remontu-kosztorys,że można było zejść z dużej bańki o połowę, następny przekręciaż
~ 15-05-2014 8:47
@ 08:03. Lepiej późno, niż wcale a głosować na nich nie musisz, ja też na nich nie będę głosował.
~ttt 15-05-2014 8:57
Już nie mają się czym zajmować paranoja i tyle !!!!!!!!!!!
~ 15-05-2014 9:06
to od początku było wiadomo ze to kosmiczna cena milion zł za tak beznadziejny projekt.Kostka brukowa instalacja wodna i to wszystko,maksymalnie sto sto pięćdziesiąt tysięcy ale nie milion!!!!!!!!!!
~krecikk 15-05-2014 9:09
Niech Zawiła odda z własnej kieszeni 1.000.000zl za fontanne i sie poda do dymysji.
~ankamichalewska 15-05-2014 9:25
Akurat jak tamtędy przejeżdżałam rowerem, to mi zaczeło to sikać od dołu. Kto to widział taką fontannę be żadnego zagrodzenia ani murka to powinni podać do prokuratury.
~ad 15-05-2014 9:28
nikt się nie dowie co było w pierwszym projekcie,co było potem za ten 1mln zł,prokurator zamiecie pod dywan i będzie git......PO by żyło się lepiej
~/-/ 15-05-2014 9:30
Przecież wszystkie inwestycje są omawiane na sesjach rady miasta, to radni albo opuszczają sesje albo są nieprzytomni. Przecież przed przystąpieniem do realizacji prac przy fontannie, było głośno o tej inwestycji, w naszych jeleniogórskich mediach. I wszystko grało? Kiedy zrobiono fontannę, kiedy zrobiono parking w Cieplicach teraz radnym przeszła amnezja. Odpowiadać powinni Tak prezydent jak i radni. Przecież oni biorą diety za co za siedzenie czy zaangażowanie się w rozwój miasta. Obecnie przed wyborami nastąpiło obudzenie? Panowie radni nie ośmieszajcie się.
~IWA 15-05-2014 9:30
Jeszcze się taki nie urodził ............
~sed 15-05-2014 9:36
Hej Radni ,niedługo wybory więc powoli żegnamy Was,Pożegnajcie więc wasze koryto i wasze diety...Pa PA PA........
~Anonim2 15-05-2014 9:39
Kolejny raz widzimy typowe działanie opozycji: wszystko widzimy, czekamy na rozwój wypadków, a jak już upublicznią się wątpliwości i zarzuty - to wtedy podnosimy larum! Czy takie postepowanie nie budzi wrażenia, że "im gorzej tym lepiej"? Czy tak powinna wyglądać działalność opozycji, stawiająca ją na równoważni z rządzącymi?
~ 15-05-2014 9:46
ci co zlecili zbudowanie takiej drogiej fontanny niech pokryja koszt z wlasnych prywatnych kieszeni to nad nastepnym zamowieniem sie zastanowia.
~doAni 15-05-2014 9:50
Aniu to specjalnie tak jest coby podmywali się Jeleniogórzanie - A Prezydent chodzi i patrzy ile radości ta fontanna dostarcza:)
~niezależna 15-05-2014 9:52
... apeluje do wszystkich mieszkańców żeby solidarnie przy najbliższych wyborach zbojkotować obecnych radnych i w akcie protestu całkowicie zignorować ich kandydatury... każdy z nich "walczy" o przeżycie i przebiera nogami do stołka w następnej kadencji stąd wysyp afer, pomówień, oszczerstw, stroszenie "piórek", wymachiwanie szabelką, dyskredytowanie oponentów - prawda jest jedna, to MY decydujemy o ich przyszłości więc zróbmy użytek z naszego prawa i przywileju... najbardziej aktywny jest PIS a szczególnie jeden z radnych, który poza kilkukrotną kompromitacją nie zrobił NIC DLA MIESZKAŃCÓW - dieta wyrzucona w błoto...
~ 15-05-2014 9:57
Brawo Panie Oliwierze !!!!
~ad 15-05-2014 10:05
takie przetargi z wolnej ręki są tak ustawiane by i fontanne zrobić i małą dacze postawić
~oko 15-05-2014 10:14
bieda nie glosuje to mamy co mamy na wlasne zyczenie
~Skandal! 15-05-2014 10:48
W ramach walki przedwyborczej do prokuratury nadaje sie wszystko. Wiewiórki /szpiedzy radnego Sajnoga/w świeżo skontrolowanym przez bezkompromisowych członków komisji rewizyjnej doniosły, że pisowscy radni jeleniogorscy z Kubickim na czele zamierzaja podać do prokuratury gołębie żyjące na dachu Ratusza. Fajdają na dach a prezydent nic nie robi! Jak mozna dopuszczac do dewastacji mienia społecznego?!
~zielonawyspa 15-05-2014 11:01
BANDA. Chłopaków z wózkami by zorganizował i stare zbiorniki by za darmo wykopali zębami jakby im po 1000zł zaproponował. Ewentualny koszt budowy nowego "Wodotrysku" hehehe ale i tak nie wydaje mi się że w 300 tys by się nie zamknelo. BANDA. Gonić tzw Śmietanke Jeleniogorska.
~ 15-05-2014 11:08
Jestem fanem Radnego Rafała Szymańskiego - i tym razem nie zawiódł! Czy jemu kiedyś coś się podobało? A ta fontanna - taka brzydka?
~Gniot 15-05-2014 11:09
A teraz poważniej. Komisja rewizyjna, której członkiem jest radny Kubicki w swoim kolejnym, kiepskim jak zwykle sprawozdaniu z kontroli Parku Zdrojowego nie odniosła sie słowem do uchwały Rady Miasta dopuszczającej ruch rowerowy na ścieżce w Parku. Żadna ze ścieżek nie jest przystosowana do ruchu rowerowego! Za to ślady rowerów widać już na wszystkich ścieżkach. Radni tak dokładnie kontrolujacy Park udali, że nic sie nie dzieje. Skutek tak bezmyślnie tworzonego prawa /dodajmy za sprawa ówczesnego zastępcy prezydenta Papaja/ może być niezwykle dotkliwy dla mieszkańców. Z naszych podatków /w razie ujawnienia tego przestępstwa / trzeba będzie zwrócić 10 milionów do kasy Unii Europejskiej. W ogóle na te nieczciwe praktyki komisji nie zwrócił uwagę zamiejscowy przewodniczący Wrotniewski.
~ 15-05-2014 11:10
a co miał być jeszcze przetarg na zrobienie przetargu ??? widać że nasze miasto to ojczyzna Barei
~Bat na głupo 15-05-2014 11:20
Ponieważ fontanna przy zbiegi Wolności i Wojska Polskiego znalazła uznanire w oczach mieszkanców odbudowujacej sie z wieloletniego zaniedbania ulicy Wojaka Polskiego to PiS postanowił zatruć życie mieszkańcom: patrzcie, odpoczywacie w miejscu przestepstwa, zamiast chodzic do koscioła byczycie sie na ławkach przy fontannie. Może jest to ciekawy sposób na zahamowanie laicyzacji społeczeństwa. A swoja droga jak myślicie: czy gdyby owa fontanna powstała np. na terenie kościoła, to czy radny Kubicki poleciał by z płaczem do prokuratury. Mam juz serdecznie dość obecnego składu Rady Miasta/ no może poza 4 trzeźwymi radnymi/
~ad 15-05-2014 11:26
fontanna trochę kostki granitowej,kilka wodotrysków-1mln zł-od razu widać że to wałek,
~niezależna 15-05-2014 11:43
... w takim miejscu mogli postawić krzyż, wtedy PIS-owcy byliby zadowoleni...
~jejek 15-05-2014 11:47
a światełka od ubiegłego lata nie świecą się :(
~hmm 15-05-2014 12:01
Zawiła musi odejść.
~jeronimo 15-05-2014 12:04
nie świecą się, bo nie było przetargu na wymianę żarówki :)
~"Z" 15-05-2014 12:27
Zdjęcia koszmarne! Dwóch pstrykaczy i jeden DRUCH czy SMIENA?
~Zdzichu 15-05-2014 12:27
Pieniądze zamiast iść na tonący w błocie Park Zdrojowy poszły na dziwną fontannę wartości ~`600.000 zł a gdzie reszta ??????????
~no 15-05-2014 12:32
No
~ 15-05-2014 12:34
Ad.~ Anonim2. "Im gorzej, tym lepiej". "Z igły - widły". To sprawdzony sposób dobicia sprawujących władzę. Metodę stosowali wobec "komunistów" aktywiści styropianowi, w agonalnej dekadzie PRL. Tradycja nie ginie w narodzie. Zanim jednak - wg teorii PiS klasyka - "ciemny lud to kupi" warto przyjrzeć się osobistym osiągnięciom radnych. Radnym, którzy się nagle uaktywniają. dając głos w sprawie. Rok 2014/15 to 4-pak wyborczy. Czy ojcami chrzestnymi politycznych intryg jest duet ; szef Wspólnego Miasta i PiS partia? Głównie taki konglomerat, zainteresowany jest realizacją hasła; "Im gorzej, tym lepiej". Nie dajmy się zwariować!!! DOLNOŚLĄZAK
~ad 15-05-2014 12:55
w mieście barejady-"im Miś droższy tym wiekszy procent dla kolesi PO"
~niezależna 15-05-2014 13:06
... dorzuciłabym jeszcze słowa klasyka : " nieważne czy Polska będzie biedna czy bogata, najważniejsze żeby była katolicka" Henryk Goryszewski (ZCHN,AWS)
~sed 15-05-2014 13:39
PIS-owcy nie mogą przeboleć że pieniądze nie trafiły do rąk Facetów w czarnych sukienkach tylko na jakąś bezbożną fontannę..Co innego gdyby przy obwodnicy stanęło jeszcze kilka krzyży,wtedy byłoby cacy....
~ludekkkkk 15-05-2014 13:49
Paranoja i Szaleństwo czyli PiS
~niezależna 15-05-2014 13:51
... Polecieli i Spadli...
~wyborcawJG 15-05-2014 14:14
Najgorsze co uczyniła MMachałek, to wprowadzenie do ratusza tej cudacznej ferajny dziwnych osobników, czy chcecie by to towarzystwo zagarnęło cały Ratusz w JG?
~~ę 15-05-2014 14:24
jeden wielki przekręt Zawiła! tak samo jak odbiór spowalniaczy na oś. Robotniczym. Już niedługo pakuj mandżur bo na kolejną kadencje nie masz co liczyć
~ad 15-05-2014 14:29
nie zapominać o stadionie,tam też był odbiór i podobno też nie ma drenażu dlatego mamy drugi stadion wodny w Polsce(pierwszy wiadomo narodowy w Warszawie)
~ 15-05-2014 14:32
Marcin Z.: ..."Dla mnie satysfakcja mieszkańców jest ważniejsza niż dywagacje prawne i wątpliwości państwa radnych – dodał...." - a może mieszkańcy bardziej by się cieszyli gdyby za taka samą kwotę z ich podatków wybudowano dwie fontanny?
~pytajka 15-05-2014 14:45
Gdzie byli radni dotychczas? Co robili na etepie koncepcji, planowania i samej budowy?Dlaczego nie zadawali pytań wtedy, tylko dopiero teraz? Co na to Zofia Czernow?
~sfinx 15-05-2014 14:49
Dla mnie jest to kampania wyborcza robiona rękami Prokuratury.
~Obojetność 15-05-2014 14:54
Chciałem jeszcze raz wspomnieć o ostanim posiedzeniu Rady Miasta. Proszę zwrócic na zachowanie radnych. Na poczatku posiedzenia prezydent miasta poinformował Rade o nagrodach, które otrzymało nasze piekne miasto za inwestycje: 1-miejsce za kapliczki przy kościele garnizonowym i wyróżnienie za Park Norweski. Jak została potraktowana przez 2/3 radnych owa wiadomość, z której dumny jest każdy lubiący nasze miasto mieszkaniec? Po odczytaniu tej informacji na sali obrad widać było w większości tylko ponuro zwieszone głowy naszych radnych lub obojetność. Żadnej żywej reakcji ze strony zamiejscowego przewodniczącego Wrotniewskiego. Pomyślałem: wybaczam przewodniczacemu boć to człek obcy, niewiele zainteresowany życiem naszego miasta albo ma chłopina braki w kindersztubie. Ale reszta radnych?
~cd z 14.54 15-05-2014 15:05
Natomiast ożywienie i radość wśród radnych zapanowała, gdy radny Gajewski zaczął dukać sprawozdanie komisji rewizyjnej z kontroli Parku Zdrojowego. Nadszedł czas, gdy na gębach wielu radnych pojawiła sie radość i uśmiech! Nadszedł czas zemsty za klęskę i kompromitację Rady po pokontrolnej dyskusji i odpowiedziach na uwagi komisji rewizyjnej do Term. Niski poziom merytoryczny i niezrozumiałe uwag komisji nie powstrzymały radnych przed kolejna okazję do pastwienia się nad naszym pieknięjacym miastem. Musi być źle a mieszkańcy maja żyć w kompleksach i wiecznym zagrożeniu zmyślonymi aferami. Przy okazji obserwuje sie obrzydliwe zjawisko radni PiS połączyli sie już z PO!
~Johnny BGooD 15-05-2014 15:12
Lapowkarsie to miasto,odwiedzam je zadko ,a kiedys bylo tak fajnie,,kos pamieta te knajpe "dzojstik na rogu dwoch ulic "? :)
~Johnny BGooD 15-05-2014 15:16
Oj lapowkarskie to miasto,kiedys bylo lepiej,bede odwiedzal Hirschberg jeszcze zadziej albo (rzadziej) wybaczta szlachto!
~Johnny BGooD 15-05-2014 15:34
ktos podszywa sie pod mojego Nicka?!
~jam 15-05-2014 16:19
a ja wybiore Pana Zawile na wyborach! liczy sie to ze Jelenia idzie do przodu! a dzieki Panu Zawily mnostwo Inwestorow do Jeleniej naszedlo! Jelenia sie jak najbardziej rozwija i tak ma byc!!
~antybiotyk 15-05-2014 21:14
Zawiła doniósł an Papaja i się doigrał Teraz donieśli na niego Kto jaka bronią wojuje od takiej ginie Zegnam Zawiłe i spółkę z Pokojem na czele
~JoAnna 15-05-2014 21:16
Budynki - zabytki należące do gminnego rejestru przy ulicy Szewskiej się sypią. Strach przechodzić jak mocniej wieje bo kto wie czy nie dostaniesz potężnym kawałkiem tynku... Wszystkie balkony sa tak pognite, że strach po nimi przechodzić. Ale miasto nie ma funduszy na dofinansowanie odrestaurowania jednej z najstarszych ulic Jeleniej Góry natomiast na nikomu nie potrzebna fontannę milion jest :D nienawidzę tego miasta, nienawidzę tego kraju! SYF jakich mało!
~ 15-05-2014 21:24
A co to jest pokój.łuzniak,wrotniewski, ten ktos z wąsami, mróz ,oliver szary,papu itp,itd. Czy ktoś to roztłumaczy?
~Jan 15-05-2014 22:55
PiSiory szaleją. Powinni sami siebie podać do prokuratury, za to, że nie zareagowali w odpowiednim momencie. Czyli biernie przyglądali się trwonieniu (ich zdaniem) publicznych pieniędzy. Tylko sami się kompromitują takimi pseudodziałaniami (zamiast zrobić coś konstruktywnego dla miasta). Zastanówcie się, czy warto głosować na takich pieniaczy, którzy sami nic nie zrobią tylko szukają dziury u innych. Już wolałem wodę z Janowic skażoną radonem - z tego przynajmniej można się było pośmiać.
~hmmm 16-05-2014 0:09
Ludzie co mysla ze im wszystko trzeba za darmo dawac, czy remontowac powinni isc do zamkniecia i zdala od cywilizacjinych ludzi. Niema zadnego porzytku z takich ludzi.
~ 16-05-2014 7:21
Zrobili najdrozsza zlewnie sikow dla okolicznyvh pijaczkow i pieskow
~Gość 17-05-2014 13:01
do Jan -co maja Pisiory do tego co wiekszosc w tym miescie niszczy jak PO i SLD lapy ma dlugie i chciwe ,wiec czlowieku nie szczekaj jak fadroma bo robisz to bezmyslnie .
~Widz 17-05-2014 16:27
Taką wladze jak ma Jelenia Gora ale nie tylko bo i rownierz oscienne gminy czas wymienic i wyslac na Kuroniowke . Nasza regionalna Telewizja i Radio rownierz zajmuja sie chlamem Dzis w Jeleniej Gorze odbywa sie Puchar MTB Mistrzostw Akademickich . Nigdzie niema zamieszczonej wiadomosci o tych zawodach Byli na PaulinumTV Dami i z muzycznego radia Jedyne co ich zainteresowalo to wywiad z jakims urzedasem ktory przyjechal do palacyku , pewnie chce sie dostac do europarlamentu.
~do 13:01 18-05-2014 3:38
To ty szczekasz, ujadaczu. Pisiory niech się pochwalą co dobrego zrobiły dla miasta, a nie tylko sabotują działania innych. Nikt normalny nie będzie głosował na takich pieniaczy, dla których jedynym sposobem na zaistnienie jest szukanie dziur u innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group