Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3441
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Rewelacja w mieście pod Rudnikiem?

Poniedziałek, 21 lipca 2014, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 22 lipca 2014, 7:56
Autor: Zbigniew Piepiora
Kowary: Rewelacja w mieście pod Rudnikiem?
Fot. Zbigniew Piepiora
W ciągu ostatnich lat ranga „Dni Kowar”, uważanych za święto miasta, systematycznie spadała. Z roku na rok impreza była coraz bardziej konsumowana przez kowarski „Dzień Kultury Romskiej”, który następnie wyewoluował w „CORORO Festiwal ETNO im. Stefana Dymitera” i skanibalizował „Dni Kowar”. W tym roku impreza powinna nazywać się „Dniem Kowar”, bo rzecz działa się w sobotę (19.07.) na Stadionie Miejskim.

Podczas wydarzenia był m.in. „II Kowarski Turniej Bule” a także pokazy modeli samochodów elektrycznych i spalinowych. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników imprezy było wesołe miasteczko. Starsi mogli odwiedzać strzelnicę Ligi Obrony Kraju, stoiska handlowe czy kupić różę od tajemniczej nieznajomej podczas oglądania występów.

A koncertów, które stanowiły główną część wydarzenia nie brakowało. Dominowała tematyka muzyki chodnikowej, o czym świadczy pełna nazwa imprezy „Dni Kowar 2014. Kowarskie Żniwa Disco Polo”. Wystąpiły jednak nie tylko zespoły grające ten rodzaj muzyki. Wydarzenie uświetniły „Kowarskie Wrzosy”, „Kowarska Orkiestra Rozrywkowa”, „D.N.A.” i „Bodzio Szajs”. Imprezę zakończyła dyskoteka, którą poprzedziła gwiazda wieczoru – zespół „Skaner”.

Tak jak przewidzieli organizatorzy, MOK Kowary i Gmina Miejska Kowary, „Skaner” podziałał nie jak urządzenie do skanowania dokumentów czy fotografii, lecz jak magnes i okazał się strzałem w dziesiątkę. O ile w „Dniach Kowar” do wieczora uczestniczyło kilkaset osób, o tyle koncert „Skanera” przyciągnął tłumy. Na koncercie gwiazdy wieczoru nie zabrakło klasyków polsatowskiego „Disco Polo Live” takich jak „American boy”, „Moja wolność” czy „Lato w Kołobrzegu”.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group