Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11369
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Respiratory w darze

Piątek, 6 listopada 2020, 17:16
Aktualizacja: 17:18
Autor: Justyna Szreter
Jelenia Góra: Respiratory w darze
Fot. Użyczone
W trudnej i nierównej walce z koronawirusem, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej jest wspierane przez osoby prywatne, firmy i instytucje. Te bezinteresowne akty wsparcia pomagają w skuteczniejszych zmaganiach o zdrowie pacjentów i ochronie personelu.

Do grona Darczyńców jeleniogórskiej placówki w ostatnich dniach dołączyła Fundacja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”, która przekazała dwa respiratory oraz firma Drutex SA, ofiarowując prawie 9 tysięcy maseczek ochronnych i przyłbic.

W obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej w regionie, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej uruchomiło specjalny oddział opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub już potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ponadto, placówka działa nieprzerwanie również na pozostałych oddziałach leczniczych, otaczając na co dzień pacjentów fachową opieką i przyjmując mieszkańców regionu w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Dlatego, tak cenne jest wsparcie ze strony Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” oraz firmy Drutex, które stanowi pomoc w walce z pandemią koronawirusa.

Fundacja dostarczyła do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze 2 respiratory kliniczno-transportowe. Ponadto w transporcie organizowanym przez Drutex znalazło się 6000 maseczek chirurgicznych, 500 masek ochronnych z filtrem KN95 oraz 2400 przyłbic ochronnych przekazanych przez tego wiodącego w Europie producenta okien.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc dla naszej placówki w tym szczególnym, trudnym okresie pandemii. Specjalistyczny sprzęt, jakim są respiratory kliniczno-transportowe, jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia naszych Pacjentów. Dziękujemy także za przekazane środki ochrony osobistej dla personelu medycznego, który każdego dnia stoi na pierwszej linii walki. W ten sposób będzie mógł pracować jeszcze bezpieczniej – mówi Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Przedstawiciele Fundacji osobiście dostarczyli dary do jeleniogórskiej placówki, przekazując słowa wsparcia i uznania dla personelu medycznego. Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Czasy epidemii wymagają od nas wszystkich solidarności i wspólnego działania, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej oraz inne placówki w całym kraju. Jesteśmy pełni podziwu dla pracy personelu medycznego. Poprzez nasze działania chcemy wspomóc ich wysiłek - mówi Radosław Kwaśnicki, prezes Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”.

Wsparcie dla szpitali jest możliwe dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu partnerów akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”.

Twoja reakcja na artykuł?

43
96%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
222
Tak
16%
Nie
84%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Uratował życie dziewczynce
 
Kultura
Waluś wyjaśnia fanom
 
Kultura
Zrobili nowoczesny trailer
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group