Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5218
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Reprezentacyjny gmach do połowy błysnął nowością

Środa, 16 lipca 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Reprezentacyjny gmach do połowy błysnął nowością
Fot. TEJO
Zdjęto część rusztowań z jednej z największych kamienic śródmieścia Jeleniej Góry: położonej u zbiegu ul. Wolności i placów: Niepodległości oraz kard. Wyszyńskiego.

Remont budynku rozpoczął się kilka tygodni temu. Jest to pierwsza modernizacja od wielu lat. Do tej pory budowla nie dodawała uroku jednemu z bardziej reprezentacyjnych placów Jeleniej Góry.

Teraz wygląda coraz ładniej, zwłaszcza od strony ulicy Bankowej. Budynek odzyska dawny blask w całości po odnowieniu jego części od strony placu Wyszyńskiego oraz ulicy Korczaka.

Gmach stał przez długie lata opuszczony. Czy po remoncie zasiedlą go nowi lokatorzy? Trafi tam najpewniej oddział jednego z banków. Trudno jednak przypuszczać, aby zajął więcej niż jedno piętro przestronnej budowli, która niegdyś należała do PSS Społem.

Starsi jeleniogórzanie pamiętają mieszczącą się tam przez długie lata restaurację Stylowa, która na początku lat 90-tych została zamieniona w dyskotekę. Później na parterze budynku były różne instytucje: od sklepów samoobsługowych po salon telefonii komórkowej.

Miejmy nadzieję, że po remoncie wspomniana kamienica nie stanie się „celem” wandali, którzy nie próżnują i niszczą prawie wszystko, co jest dookoła. Choćby budkę telefoniczną, zza szyby której zostało wykonane zdjęcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group