Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3645
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Renowacja barierek mostu… kobiecą ręką

Wtorek, 28 czerwca 2016, 7:50
Aktualizacja: Środa, 29 czerwca 2016, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Renowacja barierek mostu… kobiecą ręką
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od kilku dni trwa odnawianie metalowych barierek mostu przy ul. Mostowej w Jeleniej Górze, które polega na usuwaniu rdzy i starej farby oraz nakładaniu nowej warstwy antykorozyjnej. Prace wykonuje przypięta na linach pani Edyta wraz z pracownikami firmy WPN. – Do tego zadania mężczyzn chętnych nie było – mówi kobieta – a mi nawet się to podoba – dodaje.

Renowacja barierek w tym miejscu była już planowała w roku ubiegłym, ale zabrakło pieniędzy. – W tym roku uznaliśmy to zadanie za pilne, bo stan techniczny tych barierek pozostawiał wiele do życzenia. Barierki zostaną oczyszczone i pokryte dobrą farbą antykorozyjną – mówi Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W ramach funduszy na tzw. bieżące utrzymanie obiektów mostowych prace zlecono firmie WPN z Jeleniej Góry. Barierki oczyszcza pani Edyta. - Takie prace wykonuję od roku - mówi kobieta. – Może czyszczenie barierek z tymi linami przy boku wygląda poważnie, ale nie jest takie straszne. Ja przynajmniej nie narzekam – dodaje.

Pełny koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu prac. Szacuje się, że będzie to ponad 20 tys. zł. Roboty potrwają około dwóch tygodni. Przez ten czas jedna strona mostu będzie wyłączona z ruchu pieszych. By umożliwić ludziom przejście na drugą stronę mostu, na drodze wymalowano żółte, czyli tymczasowe pasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group