Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6817
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Remonty dróg: potrzeby pilne i pilniejsze

Wtorek, 29 września 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Ania
REGION: Remonty dróg: potrzeby pilne i pilniejsze
Fot. .....
Radni powiatu jeleniogórskiego starają się o dofinansowanie na modernizację szosy w Wojkowie w Kowarach. Złożą wniosek o wsparcie finansowe w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.

Środki na remont mają pochodzić z tzw. „schetynówki”. Jest więc szansa na dofinansowanie połowy remontu. Resztę kwoty, czyli ponad milion złotych, musi dołożyć starostwo, które tych pieniędzy nie ma. Pomoc w tej sprawie zagwarantowali samorządowcy z Kowar, dzięki czemu powiat jeleniogórski sfinansuje tylko 25 procent kosztów remontu.

Jeżeli starostwo uzyska dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, w przyszłym roku rozpocznie się pierwszy etap remontu ulicy Wojska Polskiego w Kowarach. Łączy ona drogę krajową nr 3 z wojewódzką nr 367.

Wśród radnych powiatu nie brakuje przeciwników modernizacji. Ich zdaniem remont ten mógłby zostać wykonany w późniejszym okresie. Pilniejszej modernizacji wymagają inne trakty, które są w jeszcze gorszym stanie, jak choćby szosa prowadząca z Sosnówki do Staniszowa. Ostatecznie jednak, przy jednym głosie wstrzymującym, uchwała w tej sprawie została przyjęta.

– Jest to obecnie bardzo niebezpieczna droga. Miało na niej miejsce wiele wypadków, dlatego też zależy nam na tym, żeby ją wyremontować. Nie mówiąc już o tym, że ten temat poruszamy niemalże od początku tej kadencji. – mówi radny Leszek Supierz.

W Wojkowie - od kościoła do ulicy Sanatoryjnej - zostaną także wyremontowane chodniki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group