Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remonty chodników i ulic kosztują fortunę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 2 października 2008, 8:02
Aktualizacja: 15:34
Autor: Angela
Fot. TEJO
Niebawem zakończą się roboty drogowe na ulicach Okrzei, Kochanowskiego, Hoffmana oraz naprawa ulicy Cinciały. Koszt wykonania tych prac to około 900 tysięcy złotych. Póki co mieszkańcy ryzykują spacer skręceniem nogi.

Trzy miesiące temu zdecydowano o konieczności poprawy bezpieczeństwa na jeleniogórskich chodnikach i drogach. Na ten cel w budżecie miasta znalazła się kwota około 900 tysięcy złotych, a za priorytety uznano wymianę chodników na trzech ulicach oraz naprawę ulicy Cinciały.

– Na szybko przygotowane zostały dokumenty, przeprowadziliśmy przetargi i rozpoczęły się prace – mówi mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Końcówkę prac można zobaczyć między innymi na odcinku ulicy Okrzei od Klonowica do ulicy Armii Krajowej. Tam niemal całą powierzchnię chodników po obu stronach jezdni wyłożono już kostką brukową i wymieniono krawężniki.
Wcześniej był tam położony chodnik z betonowych płytek, które z upływem lat mocno zostały zniszczone i stanowimy zagrożenie dla pieszych – mówi Jerzy Bigus.

Prace przy ulicy Okrzei mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Na remont drogi trzeba będzie jednak poczekać najprawdopodobniej do przyszłego roku. Tymczasem pełną parą postępują roboty na chodnikach przy ulicy Kochanowskiego na odcinku od ulicy Bartka Zwycięzcy do Uroczej, i zakończą się lada dzień.

Na ulicy Hoffmana wykonane zostało około 75 procent planowanej inwestycji, więc robotnicy zakończą remont w połowie października. Mieszkańcy z okolic ulicy Cinciały natomiast musza uzbroić się w cierpliwość, na nowy asfalt poczekają bowiem do końca tego miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 2-10-2008 8:23
jak łamagi to skręcają sobie nogi
~zed 2-10-2008 10:04
bardziej od tytularnej fortuny mnie jako mieszkańca interesuje jakość wykonywanych prac - za takie pieniądze, to można już chyba wymagać, aby wykonawca rzeczywiście zgodnie ze sztuką (zachodnioeuropejską) wykonał usługę. A jak patrzę na sposób wylania nowego asfaltu na ul. Małcużyńskiego i łączenia dywaników, to "gołym" i niefachowym okiem widać, gdzie najdalej za kilka lat będą dziury.
~ 2-10-2008 11:01
Widzę, że pan Bigus nadal stanowi zagrożenie dla pieszych - "stanowimy zagrożenie dla pieszych – mówi Jerzy Bigus"
~may 2-10-2008 11:21
w SOBIESZOWIE też wycinają kawałki ulic ale cóż jeden wycina pieciu pracowników stoi a kierować ruchem nie ma komu tak tylko może byc w jelonce
~dady 2-10-2008 12:20
Dziury będą za dwa sezony zimowe!!!
~Ted 2-10-2008 12:41
Tak,tak pisze się ,że na remonty wydajemy fortunę ,a jak mieszkańcy remontowanych ostatnio dróg w Cieplicach i Sobieszowie zwracali uwagę ,że wykonawca prac partoli robotę to mówiono nami ,że przecież są na ten cel zostawione w rezerwie pieniądze i jest gwarancja na 6 lat A nie lepiej przypilnować wykonawce, aby ten solidnie wykonał prace i dopiero mu zapłacić.Ile czasu i pieniędzy zaoszczędziłoby się .A w tym czasie można by było wykonać inne prace na innych ulicach ,a nie wracać co jakiś czas na te same i je bezustannie naprawiać.
~DO ZED 2-10-2008 13:44
~Iza 2-10-2008 14:20
Przecież ludzie z KR Siedlęcin mają jeszcze kupę lat do emerytury, to muszą zapewnić sobie utrzymanie na dalsze lata, nie? Osobiście słyszałam ich dialogi na ten temat, przechodząc koło placu robót parę lat temu. Nic dziwnego, że pieniądze z kasy miejskiej wyciekają, jeśli przetarg-przetargiem, a Siedlęcin musi mieć pracę. PS. Redakcjo droga, poproszę o przetłumaczenie na POLSKI frazy: "...mieszkańcy ryzykują spacer skręceniem nogi."
~widać 2-10-2008 15:11
Niebawem zakończą się roboty drogowe ale chyba nie na Hoffmana tu jakoś niemrawo im to idzie dopiero są w połowie przy chodniku po jednej stronie
ulvhedin 2-10-2008 16:50
do niezadowolonych-pamietajcie ze wygrywa najtanszy wykonawca, wiec krótko mówiąc nie mozna liczyc ze robota zostanie wykonana perfekt:)))))tyle w temacie
kwakwa 2-10-2008 16:54
ludzie,kurde,znowu nic wam nie pasuje,dziury złe i nowa nawierzchnia też zła,jak wykonawca spartoli robotę to jest gwarancja rękojmi na wykonaną usługę ,nie poprawi na swój koszt, to miasto poda do do sądu z drugiej strony, to wiele jeszcze potrzeba pracy w Jelonce przy ciągach komunikacyjnych a i racja,że wykonanie obecnych budzi wiele zastrzeżeń(niektórzy pewnie pamiętają wycinanie studzienek w nowej nawierzchni na Lubańskiej)
~ 2-10-2008 18:44
Szanowni Państwo ! Wielokrotnie pisałem,że w MZDiM trzeba zrobić "reorganizację" !!!! Inaczej będziemy wydawać FOPRTUNĘ na partaninę naszych dróg. Bo znajdzcie mi Państwo jakikolwiek odcinek drogi,chodnika, czy studzienkę, które to w Jeleniej Górze wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną !!! Dziury na które dano 6-lcio letnią gwarancję, sypią się na drugi rok. Remontowane nawierzchnie ulic, nie wytrzymują dwóch sezonów zimowych !!! Zamontowana studzienka, zapada się po trzech miesiącach, położony chodnik, po roku wygląda jak fale Dunaju !!! Taka jest nasza /jeleniogórska/ rzeczywistość. I co ??? I nic !!! Hoholi taniec trwa !!!! Na Panów z MZDiM oraz na klęskę żywiołową, siły nie ma. Zapyta nasz przeciętny Kowalski - dlaczego tak się dzieje ?! No to dam Państwu przykład ...... Powszechnie wiadomo, że ulica Karkonoska / i nie tylko/, jest okrutnie spartolona. Po wielkiej /społecznej / awanturze, doprowadziliśmy do tego, że Prezydent ŁUŻNIAK, zapewnił mnie i przedstwaiciela społeczności z ul. Karkonoskiej, iż będziemy uczestniczyli w odbiorze końcowym. No i słowa dotrzymał !!! A jakże, poproszono nas na odbiór końcowy i podpisanie protokołu. Oczywiste, że wytknęliśmy cały szereg usterek, warunkując podpisanie ich usunięciem. Zgadnijcie Państwo jak rozwiązano problem ???? Wywalono nas z komisji i ulicę odebrano bez nas !!!!! Smaczku dodaje fakt, że podpisał to również Pan RADNY LENART - moje gratulację !!!! Gdy zapytałem go, kogo on właściwie na tym odbiorze reprezentuje - wykonawcę , czy mieszkańców ?? Usłyszelismy, że się niepotrzebnie czepiamy, że ulica jest ładna i że jego /gdzie mieszka/, jest dużo gorsza i chciałby mieć taką. No to życzę Panu Panie Radny LENART takiej ulicy !!! Już się zapada miejscami. Na razie był jeden wypadek, ale czekamy na pierwsze śniegi i zapraszamy na przechdzkę po sezonie !!!! z poważaniem: Józef Gajewski ......
~ 2-10-2008 20:37
miały być jeszcze jakieś bramki w całej Jelonce przy chodnikach a jakoś ich nie widzę
~ 2-10-2008 22:26
ZAGROŻENIE DLA PIESZYCH TO NIE NA UL.OKRZEI .ZOBACZCIE GROSZOWĄ I P.SKARGI
~blef 2-10-2008 23:17
bramki są na boisku:)
~Sabath 3-10-2008 21:42
a to na boiskach są dzięki za odpowiedź

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group