Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7656
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remonty chodników i ulic kosztują fortunę

Czwartek, 2 października 2008, 8:02
Aktualizacja: 15:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remonty chodników i ulic kosztują fortunę
Fot. TEJO
Niebawem zakończą się roboty drogowe na ulicach Okrzei, Kochanowskiego, Hoffmana oraz naprawa ulicy Cinciały. Koszt wykonania tych prac to około 900 tysięcy złotych. Póki co mieszkańcy ryzykują spacer skręceniem nogi.

Trzy miesiące temu zdecydowano o konieczności poprawy bezpieczeństwa na jeleniogórskich chodnikach i drogach. Na ten cel w budżecie miasta znalazła się kwota około 900 tysięcy złotych, a za priorytety uznano wymianę chodników na trzech ulicach oraz naprawę ulicy Cinciały.

– Na szybko przygotowane zostały dokumenty, przeprowadziliśmy przetargi i rozpoczęły się prace – mówi mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Końcówkę prac można zobaczyć między innymi na odcinku ulicy Okrzei od Klonowica do ulicy Armii Krajowej. Tam niemal całą powierzchnię chodników po obu stronach jezdni wyłożono już kostką brukową i wymieniono krawężniki.
Wcześniej był tam położony chodnik z betonowych płytek, które z upływem lat mocno zostały zniszczone i stanowimy zagrożenie dla pieszych – mówi Jerzy Bigus.

Prace przy ulicy Okrzei mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Na remont drogi trzeba będzie jednak poczekać najprawdopodobniej do przyszłego roku. Tymczasem pełną parą postępują roboty na chodnikach przy ulicy Kochanowskiego na odcinku od ulicy Bartka Zwycięzcy do Uroczej, i zakończą się lada dzień.

Na ulicy Hoffmana wykonane zostało około 75 procent planowanej inwestycji, więc robotnicy zakończą remont w połowie października. Mieszkańcy z okolic ulicy Cinciały natomiast musza uzbroić się w cierpliwość, na nowy asfalt poczekają bowiem do końca tego miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group