• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 10:24
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 5473
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Remontowy szał w Cieplicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 listopada 2007, 7:52
Aktualizacja: 14:35
Autor: rylit
Fot. rylit
Brukowanie zdrojowej starówki idzie pełną parą. Ekipy chcą zdążyć przed wielkimi śniegami i wykorzystują każdą chwilę, aby ułożyć granitową kostkę. Trwają też inne roboty drogowe w uzdrowiskowej części miasta.

Remont ulicy Lubańskiej, który wywołał tyle kontrowersji wśród użytkowników dróg – zwłaszcza rowerzystów – to nie jedyna modernizacja drogi w Cieplicach. Właśnie trwają roboty wykończeniowe w ciągu ulicy Sobieszowskiej. Robotnicy ustawiają nowe wiaty przystankowe. Powstają też pasy zieleni.

Stukot młotków towarzyszy mieszkańcom staromiejskich uliczek w centrum uzdrowiska. Tu trwają roboty brukarskie. Nowa kostka da nawierzchnię estetyczną, ale wielu ciepliczan już się zastanawia, czy praktyczną…

Póki co, kiedy temperatura roztopi nieco zmrożone błoto, mieszkańcy wielu budynków do domu muszą dotrzeć po kostki w błocie. I niewiele wskazuje, że wkrótce się to zmieni: to zakończenia robót pozostało jeszcze sporo.

O ile remontowane są ulice, o tyle zniszczonych elewacji niektórych budynków nikt nie rusza. Wspólnoty mieszkaniowe nie mają na remonty pieniędzy. Brakuje złotówek także w kasach zakładów gospodarki lokalowej, które na remont cieplickich domów nie przeznaczyły w tym roku złamanego grosza.

Jedynie obiekty należące do uzdrowiska błyszczą nowymi tynkami. Te jednak brudzą się od błota, które zalega na remontowanych traktach… – Polska robota – komentują ciepliczanie oraz kuracjusze, którzy zapuszczają się w te zdrojowe zakamarki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Piotr Z. 15-11-2007 10:59
Ul Cieplicka ma odnogę, która zaczyna sie vis a vis Gimnazjum a kończy się na wysokości budynków nr chyba40 Stan tej uliczki jest gorzej niż zły. Czy mieszkający tam obywatele Cieplic to ludzie drugiej kategorii? Czy muszą chodzić po błocie i jeżdzić po dziurach? Panie Prezydencie Jeleniej Góry niech Pan o nas nie zapomina!
~reif 15-11-2007 11:02
patrzę z przyjemnością jak nasze Cieplice ,choć tylko w części wystawowej,ładnieją. jednak obawa ,wynikajaca z doświadzczenia, o jakośc tych robót ,gdzies tam kołacze się w mysli. chyba jakaś tam gwarancja na te roboty jest zaklepana.
~Stańczyk 15-11-2007 11:15
Dzień w dzień patrzę na ten remont, na robotników którzy kiedy jeszcze było ciepło często odpoczywali, a teraz marzną (lub rozgrzewają się popijając to i owo w zaciszu służbowego samochodu). Ale dobrze że prace trwają - coś będzie zrobione, a Cieplice wiosną będą wyglądały troszkę lepiej. Dzień w dzień zastanawiam się kto może rozwiązać tę chorą instytucję jaką jest ZGL? Dzień w dzień oglądam mury kamienicy w której mieszkam i szlag mnie trafia. To nie jest wcale tak że brakuje pieniędzy - ZGL zwyczajnie blokuje inicjatywy właścicieli mieszkań, zwyczajnie przetrzymując w szufladach kosztorysy, podania czy plany. Nie tak dawno pokazywaliście zdjęcia szpetnych kamienic - a może chciałoby się Wam wejść na dach budynku łączącego bibliotekę Norwida z budynkiem na Staromiejskiej? Tam dopiero można ocenić skalę "gospodarności" ZGL-u.
~MZK 15-11-2007 12:26
Szanowny Panie rylit. Więcej dociekliowści i rzetelności dziennikarskiej. Wiata na przystanku Sobieszowska została zamontowana 16 października 2007 r. przez ekipę MZK. Ekipa drogowców widoczna na zdjęciu z wiatą układa kostkę w ciągu chodnika ul. Sobieszowskiej. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.
~jura 15-11-2007 12:57
Takiego partactwa i marnotrastwa związanego z podlą jakościa wykonania jest wiele. Bezmyslności i braku wyobrazni jeszcze więcej.Na skrzyżowaniu Pawla i Grunwaldzkiej przy światlach wybrano kostkę brukową nie tak w odleglym czasie ukladaną ! - a teraz wylewa sie chodnik asfaltowy zakalę ekologiczną na calej szerokości , oblewa się nim stojące slupy - po to aby za jakiś czas przy ich wymianie , wymianie kabla, , przesunięciu slupa iczy drobnej modernizacji. itd - wyciąć ten asfalt i potem koślawo zaklajstrować .To się nazywa imbecylizm.Ale kto za to placi - czy nie lepiej , zdrowiej i racjonalniej byloby tą kostkę nie zdzierać i nie wydawać pieniędzy na ten ohydny asfalt który niebawem będzie szarpany.Gdzie jest gospodarz w tym mieście - czy mają tak dużo pieniędzy na to marnotrastwo - czy nie ma innych potrzebniejszych miejsc do wydania pieniędzy ?? Oj - ludu mój ludu !!- Ile kosztuje m2 -asfaltu ? ile kosztuje rozebranie prawidlowo ulożonej kostki wraz z materialem ? ile kosztuje godzina pracy decydenta ?
~Zbyszek 15-11-2007 13:16
Do MZK- ciekaw jestem dlaczego wiata w Cieplicach od strony torów jest taka duża, że zagradza prawie cały chodnik (do tego jeszcze wystający ten kubeł na śmieci), a wystarczyło by postawi taka wiatę jak w Sobieszowie, koło sklepu ,,kranik,, Czy ktoś te prace wam odebrał ? Proszę o odpowiedź.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group