Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4295
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remontowy szał w Cieplicach

Czwartek, 15 listopada 2007, 7:52
Aktualizacja: 14:35
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Remontowy szał w Cieplicach
Fot. rylit
Brukowanie zdrojowej starówki idzie pełną parą. Ekipy chcą zdążyć przed wielkimi śniegami i wykorzystują każdą chwilę, aby ułożyć granitową kostkę. Trwają też inne roboty drogowe w uzdrowiskowej części miasta.

Remont ulicy Lubańskiej, który wywołał tyle kontrowersji wśród użytkowników dróg – zwłaszcza rowerzystów – to nie jedyna modernizacja drogi w Cieplicach. Właśnie trwają roboty wykończeniowe w ciągu ulicy Sobieszowskiej. Robotnicy ustawiają nowe wiaty przystankowe. Powstają też pasy zieleni.

Stukot młotków towarzyszy mieszkańcom staromiejskich uliczek w centrum uzdrowiska. Tu trwają roboty brukarskie. Nowa kostka da nawierzchnię estetyczną, ale wielu ciepliczan już się zastanawia, czy praktyczną…

Póki co, kiedy temperatura roztopi nieco zmrożone błoto, mieszkańcy wielu budynków do domu muszą dotrzeć po kostki w błocie. I niewiele wskazuje, że wkrótce się to zmieni: to zakończenia robót pozostało jeszcze sporo.

O ile remontowane są ulice, o tyle zniszczonych elewacji niektórych budynków nikt nie rusza. Wspólnoty mieszkaniowe nie mają na remonty pieniędzy. Brakuje złotówek także w kasach zakładów gospodarki lokalowej, które na remont cieplickich domów nie przeznaczyły w tym roku złamanego grosza.

Jedynie obiekty należące do uzdrowiska błyszczą nowymi tynkami. Te jednak brudzą się od błota, które zalega na remontowanych traktach… – Polska robota – komentują ciepliczanie oraz kuracjusze, którzy zapuszczają się w te zdrojowe zakamarki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group