Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8983
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Wtorek, 4 sierpnia 2020, 12:03
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2020, 9:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?
Fot. Przemek Kaczałko
Od soboty (8.08) wykonawca remontu alei Wojska Polskiego wyznaczy nową organizację ruchu, która w pierwszym etapie będzie dotyczyła odcinka od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Zmiany dotyczą również komunikacji zbiorowej - powstanie tymczasowy przystanek na ul. Okrzei.
Na odcinku od Armii Krajowej do 1 Maja zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, natomiast ruch w przeciwną stronę będzie się odbywał ulicą Okrzei, która na czas prowadzonych robót również stanie się jednokierunkowa (z wyjątkiem odcinka od skrzyżowania z ul. Pocztową do Armii Krajowej, który będzie dwukierunkowy) - powiedział Piotr Cichowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - W pierwszym etapie będzie możliwość wyjazdu z Nowowiejskiej w kierunku 1 Maja, a w drugim etapie zostanie zamknięty, a będzie za to możliwość wyjazdu z Klonowica - dodał dyrektor MZDiM.

Aleję Wojska Polskiego dziennie pokonuje 20 tysięcy pojazdów, więc remont zapewne da się we znaki kierowcom. Zmiana organizacji ruchu dotyczy również komunikacji zbiorowej - linia nr 8 nie pojedzie już przez przystanki Uniwersytet Ekonomiczny, Urząd Miasta, Bankowa, Podwale, Osiedle Robotnicze - tylko jak podczas remontu ul. Drzymały i Flisaków, od "1 Maja Tunel" bezpośrednio do Różyckiego-Ogińskiego. Z kolei dla pozostałych linii - w kierunku Cieplic - wyznaczono przystanek na ul. Okrzei (okolice nr 10).

Dziennie przejeżdża tędy 197 kursów komunikacji miejskiej plus około 50 prywatnych przewoźników - zaznaczył Daniel Błażków, kierownik Referatu Komunikacji Miejskiej i Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta, przepraszając mieszkańców ulicy Okrzei za uciążliwość, jaka ich spotka.

Kolejny etap ma dotyczyć odcinka od Armii Krajowej do Matejki - obecnie jest opracowywany projekt organizacji ruchu. Pozostała część al. Wojska Polskiego (do ul. Wolności) nie znalazła się w zamówieniu publicznym, ale władze Jeleniej Góry zapewniają, że przetarg na to zadanie odbędzie się w przyszłym roku.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida, która została już praktycznie wykonana. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Przypomnijmy, przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Termin zakończenia robót określono w przetargu na 10 grudnia 2020 roku...

Zobacz także: Kontrowersje wokół przetargu

Twoja reakcja na artykuł?

29
48%
Cieszy
2
3%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
10%
Złości
20
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group