Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6560
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont ulicy Okrzei jeszcze w tym roku

Piątek, 8 kwietnia 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont ulicy Okrzei jeszcze w tym roku
Fot. TEJO
Radni podjęli decyzję, że nawierzchnia ulicy Okrzei w Jeleniej Górze wymaga natychmiastowej przebudowy. W budżecie na ten cel przeznaczono 190 tysięcy złotych.

Aktualnie jezdnia ul. Okrzei jest bardzo nierówna, solidnie podziurawiona i niebezpieczna przez wysokie krawężniki, które w ostatnich latach ustawiono właśnie z myślą o podwyższeniu nawierzchni samej ulicy. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja pod tę inwestycję, a roboty rozpoczną się w połowie roku.

Jak mówi Jerzy Bigus zastępca dyrektora miejskiego zarządu dróg i mostów, nawierzchnia ul. Okrzei nie była remontowana od lat. Z roku na rok przekładano jednak decyzję o kompleksowej wymianie nawierzchni, bo brakowało na ten cel pieniędzy. Ile będzie kosztowała inwestycja jeszcze nie wiadomo. Wiadomo, że nie może być to więcej niż 190 tysięcy złotych, które na ten cel przeznaczono w korekcie budżetu miasta.

Teraz przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy tej ulicy. Przetargi mają być ogłoszone w połowie roku, a wykonawca rozpocznie prace nie wcześniej niż w czerwcu. W planach nie ma tymczasem wymiany oświetlenia tego traktu, gdzie wciąż istnieje (choć działa już bardzo kiepsko) archaiczny system lamp podwieszanych nad samą ulicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group