Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 6467
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont teatru – zobacz!

Piątek, 29 czerwca 2018, 9:56
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont teatru – zobacz!
Fot. Przemek Kaczałko
Od ponad miesiąca trwają prace konserwatorsko–budowlane w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Czy wszystko idzie zgodnie z harmonogramem? Jak wygląda obecnie wnętrze zabytkowego teatru? Byliśmy w środku i zebraliśmy garść informacji oraz zdjęć.

Aby jeleniogórska placówka kultury nie straciła dofinansowania unijnego, zadanie musi być zakończone najpóźniej pod koniec grudnia 2018 r. i jak zapewnia dyrektor teatru, wykonawca nie ma żadnych opóźnień. Prace idą zgodnie z harmonogramem.

- Obecnie mamy końcówkę prac rozbiórkowych, trwają też prace nad instalacją wodno-kanalizacyjną - powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida, który zwrócił uwagę, że nie obyło się bez budowlanych niespodzianek, które jednak nie wpłyną na czas wykonywania prac. - Zawsze jak przychodzimy, widzimy dywan - wszystko jest elegancko, a później okazuje się, że pod dywanem sporo niespodzianek. Widać, że posadzka jest bardzo popękana, zniszczona. Przy każdym uderzeniu pęka, więc wszystko musi być ściągnięte. To pokazuje jak dalece obiekt był zdekapitalizowany i trzeba zrobić wszystko, żeby było bezpiecznie - dodał gospodarz obiektu.

Widzowie, którzy ostatni raz mieli okazję odwiedzić teatr rok temu, po zakończeniu prac z pewnością będą mile zaskoczeni.

- Chcemy, żeby ten gmach był reprezentacyjny, wygodny, bezpieczny, aby widz do nas chętnie przychodził - zaznaczył Tadeusz Wnuk.

Przypomnijmy. Umowa o dofinansowanie projektu została zawarta w dniu 30.06.2017 r. pomiędzy Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze a Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie wartość całkowita projektu wynosi 19 806 220 PLN. Koszty kwalifikowane projektu wynoszą 15 843 203 PLN.

Projekt jest dofinansowany środkami Unii Europejskiej w kwocie 13 466 723 PLN, co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wkład własny (15 proc. kosztów kwalifikowanych) w kwocie 2 376 480,00 PLN zapewnia Miasto Jelenia Góra w formie dotacji celowej. Koszty niekwalifikowane projektu w kwocie 3 963 017 PLN obejmują koszt opracowania dokumentacji projektowej, sfinansowanej przez Miasto Jelenia Góra oraz koszt podatku VAT.

Ponieważ Teatr ma możliwość odzyskania naliczonego VAT-u z Urzędu Skarbowego, Miasto Jelenia Góra, chcąc zapewnić terminową realizację oraz płynność finansową projektu zapewnia prefinansowanie tego wydatku, udzielając Teatrowi pożyczki. Umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Konserwatorskim Castellum opiewa na kwotę brutto 16 690 731 PLN. Wykonawcę na roboty konserwatorsko-budowlane udało się wyłonić za trzecim podejściem.

Jak już informowaliśmy, rozstrzygnięto także przetarg na technologię teatralną, podzieloną na trzy części: pierwszą (technologia elektroakustyczna, technologia inspicjenta) wykona M. Ostrowski spółka jawna, która zaoferowała wykonanie zadania za 731.850,00 zł. W części drugiej ( technologia oświetlenia scenicznego) najkorzystniejszą ofertę przedstawiła F.H.U. ELWO-LIGHT Piotr Wojtas – 821.477,37 zł, a w trzeciej (technologia mechaniki sceny) Tüchler Polska Sp. z o.o. - cena 1.059.030,00 zł. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie (w tym miejsca siedzące na widowni).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group