Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13318
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont pogotowia

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 6:35
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2018, 6:17
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Remont pogotowia
Fot. Użyczone/ Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze
Trwają intensywne prace nad przebudową i termomodernizacją budynku Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Chodzi o zaplecze warsztatowo– socjalne i archiwum w Sobieszowie. Wartość zadania to niemal 2,5 mln zł, z czego aż 85 procent czyli 1,8 mln zł to dofinansowanie unijne.

Prace, które rozpoczęły się w połowie marca br. mają się zakończyć w lutym 2019 roku, jednak jest szansa, że inwestycję uda się zakończyć szybciej.

- Remontowany jest obiekt warsztatowo – socjalny, w którym naprawiane są nasze karetki pogotowia, stacjonują karetki na wypadek awarii, a ponadto swoją bazę ma jeden z dwóch jeleniogórskich zespołów specjalistycznych pogotowia ratunkowego (S2) . Mimo prowadzonych tam prac, wszystko funkcjonuje tam tak, jak przed rozpoczętą inwestycją – mówi Piotr Archacki, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

W ramach projektu wykonane zostaną roboty termomodernizacyjne, polegające m.in. na ociepleniu ścian zewnętrznych, podłogi, dachu budynku, wymianie zostaną okna i drzwi. Modernizacji poddane zostaną: instalacja wentylacyjna, c.w.u. z zabudową solarów, energooszczędne instalacje elektryczne (oświetleniowa), kocioł z wymianą instalacji co.

- Efektem realizowanego projektu będzie poprawa jakości powietrza dzięki zmniejszeniu emisji substancji szkodliwych. W ramach zaplanowanych prac termomodernizacyjnych zakłada się bowiem zmniejszenie zużycia ciepła grzewczego, zwiększenie efektywności wytwarzanego ciepła (m.in. przez prowadzenie nowego systemu wentylacyjnego) oraz wprowadzenie systemu grzewczego o właściwościach proekologicznych wyższych niż dotychczasowy – informuje Piotr Archacki.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu unijnego „Przebudowa, remont i docieplenie budynku warsztatowo- socjalnego wraz z archiwum przy ul. Cieplickiej 126A w Jeleniej Górze – I etap” (nr projektu: RPDS. 03.03.03-02-0005/16).

Twoja reakcja na artykuł?

22
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1067
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group