Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6218
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont „piętnastki” na finiszu

Wtorek, 3 listopada 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont „piętnastki” na finiszu
Fot. Angela
W najbliższą środę oficjalnie zakończy się remont Szkoły Podstawowej nr 15 w Sobieszowie. W ramach prac wykonana została termomodernizacja i nowa elewacja zewnętrzna placówki. Za 700 tysięcy złotych, jakie pochłonął remont częściowo wykonano też wymianę betonowej nawierzchni wokół szkoły.

Remont szkoły Podstawowej nr 15 rozpoczął się 15 lipca. Ostatnio tego typu prace prowadzono przed 30 laty. Teraz za pieniądze z programu wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska cała szkoła została pokryta styropianem, a na nim pojawiła się nowa elewacja. Docieplono też fundamenty placówki, przy okazji czego udało się wymienić część zniszczonej czasem i warunkami atmosferycznymi betonowej nawierzchni wokół szkoły.

Prace już się zakończyły, odbiór nastąpi w najbliższą środę. – Cieszymy się, że udało nam się wykonać termomodernizację szkoły, która była nam bardzo potrzebna – mówi Zbigniew Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Sobieszowie. Jest to jednak początek działań, dzięki którym szkoła zyska nowoczesne oblicze, stanie się wygodna, bezpieczna i komfortowa.

Na przyszły rok w ramach programu rządowego „Radosna szkoła” dyrekcja placówki liczy na plac zabaw i doposażenie klas dla najmłodszych uczniów w pomoce dydaktyczne. Szkoła wnioskuje również o pieniądze z urzędu miasta na remont wewnątrz budynków i planuje pozyskać środki na wielofunkcyjne boisko. Obecnie w „piętnastce” uczy się około 270 uczniów.

Nie było skróconych lekcji
Podczas remontu placówki od naszych czytelników otrzymaliśmy informacje, że od 1 września szkoła pracuje „na pół gwizdka” i lekcje są skrócone do 30 minut.
Co ma elewacja do możliwości prowadzenia zajęć? Przecież elewację prowadzi się na zewnątrz budynku – mówili zbulwersowani czytelniczy. – Czy te skrócone lekcje pozwolą zrealizować materiał przewidziany na ten rok szkolny oraz czy nauczyciele dostają z tego powodu niższe wynagrodzenia? – pyta jeden z czytelników.
– To nieprawda, że podczas remontu skracaliśmy zajęcia lekcyjne. Jedyne co było skrócone to przerwy z dziesięciu do pięciu minut i zrobiliśmy to ze względu na bezpieczeństwo uczniów, chcieliśmy ich odizolować od terenu budowy – mówi Zbigniew Stępień. Obecnie wszystko wróci do normy i przerwy będą dziesięciominutowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group