Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2994
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont pałacyku na Zabobrzu znów odłożony

Środa, 20 lipca 2016, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Remont pałacyku na Zabobrzu znów odłożony
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Kolejna próba Miasta pozyskania unijnych pieniędzy na remont zabytkowego pałacyku na Zabobrzu wraz z zagospodarowaniem całego kompleksu pałacowo – parkowego znowu zakończyła się fiaskiem. – Nie składamy jednak broni i nadal będziemy walczyć o te pieniądze – zapewnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Jak pisaliśmy w czerwcu, Miasto Jelenia Góra złożyło wspólny wniosek z niemieckim partnerskim miastem Boxberg do Transgranicznego Programu Polska-Saksonia Interreg 2014 – 2020. Już wiadomo, że nie został on zakwalifikowany do dofinansowania. Dlaczego?

- Nie otrzymaliśmy jeszcze uzasadnienia tej decyzji – odpowiada Jerzy Łużniak. – Czekamy na nie, bo chcemy się odwołać od tej decyzji. Jednocześnie planujemy złożyć kolejne wnioski do innych programów unijnych, już tylko jako miasto. Złożymy też drugi wspólny wniosek z Niemcami do Transgranicznego Programu Polska – Saksonia Interreg 2014 – 2020 w ramach drugiego naboru. Nie poddamy się, dopóki nie zdobędziemy tych pieniędzy – podkreśla wiceszef miasta.

Nie jest to pierwsze niepowodzenie dotyczące pozyskania pieniędzy na remont pałacyku. Miasto już próbowało zdobyć pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z programów unijnych.

Szacuje się, że na remont zabytkowego pałacyku wraz z zagospodarowaniem całego kompleksu pałacowo – parkowego na potrzeby planowanego w nim domu kultury będzie kosztował 12 mln zł. A takich pieniędzy w miejskiej kasie nie ma. Pozostaje więc mieć nadzieję, że kolejne starania Miasta, w końcu przyniosą skutki, bo obiekt czeka na tę inwestycję od pięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group