Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4285
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Remont oczyszczalni ścieków pod Szrenicą

Poniedziałek, 14 marca 2022, 6:03
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Remont oczyszczalni ścieków pod Szrenicą
Fot. MT
Wszystko wskazuje, że już na przełomie maja i czerwca ruszy długo oczekiwana przez mieszkańców Szklarskiej Poręby modernizacja tamtejszej oczyszczalni ścieków.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji otrzymał pierwszą transzę w wysokości 5 milionów złotych pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozwoli ona na realizację pierwszego z siedmiu etapów inwestycji. Jej pełna wartość szacowana jest według obecnego poziomu cen na około 26 milionów złotych.

Ogłosiliśmy już przetarg na wykonawcę tego zadania – mówi prezes zarządu KSWiK Dariusz Daraż. - Otwarcie ofert odbędzie się 24 marca. Pierwszy etap modernizacji przewiduje wykonanie jednego z dwóch osadników wtórnych, pompowni osadu, komory pomiarowej, muru oporowego oraz zakup separatora wraz z płuczką piasku. W kolejnym etapie zostaną wymienione kraty schodowe, wybudowana stacja transformatorowa, wybudowany drugi osadnik wtórny oraz przebudowany zagęszczacz na zbiornik osadu. Najważniejsze, że inwestycja już wkrótce ruszy, bo dzięki temu unikniemy płacenia kar z tytułu zrzutu ścieków nieoczyszczonych. Pierwszy etap budowy potrwa ponad pół roku.

Twoja reakcja na artykuł?

26
55%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
4
9%
Smuci
3
6%
Złości
10
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group